Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet puha rántott...

Hogyan lehet puha rántott húst (pl. sertéskaraj) készíteni?

Figyelt kérdés
A párom mindig panaszkodik hogy lehetne még puhább.Besózom a hússzeleteket egy éjszakára és utána panírozom.Vagy ez így nem jó?
2011. okt. 10. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
tedd egy kis fokhagymás tejbe egy éjszakára.
2011. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ugy tudom a sertest nem jo elöre besozni,csak a szarnyast(lehet tevedek),ha sütöd,ne tul erös langon,en fedövel lefedem,igy jol atpuhul,eleg csak az egyik oldalat,es amit itt Becsbe tanultam,jo,ha a forro olajba v. mar süteskor,egy keves,pl. kanalnyi v. kiskanalnyi(mar az olaj mennyisegtöl függ) vajat tenni az olajba,szerintük az is puhitja a hust.
2011. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
klopfold meg, attól megpuhul, és takarékon süsd:)
2011. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam, hogy sose szabad sózni a húst sütés előtt, attól épphogy kemény lesz.

Én is fokhagymás tejbe szoktam áztatni.

2011. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bepácolt húsokat nem szabad sózni


Ha 1óránál tovább pácoljuk a húst, a pácolásnál nem szabad sót használni, mert a hús levet ereszt és rágós lesz. Ilyenkor a sót közvetlenül sütés elõtt kell a húsra szórni.

2011. okt. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ha szeretitek a pikáns ízt, egyszer próbáld ki a mustáros karajt. a húsokat bekened mustárral és szeletelt hagymával rétegezve egy éjjelen át hűtőben tartod. másnap a hagymát eltávolítod, egy kicsit papírtörlővel megtörölgeted és hagyományosan panírozod.

a mustártól a hús rostjai megpuhulnak, és nagyon kellemes ízű , finom puha lesz a rántotthús.

2011. okt. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kell pácolni, mert attól nem lesz jobb,de sózni nem szabad. Csak a tojásba tegyél sót,klopfold ki rendesen és panírozás után azonnal tedd annyi zsiradékba,hogy ússzon benne. Az olaj legyen forró,de sütés közben vedd egy kicsit lejjebb. Nem szabad nagyon kiszárítani.
2011. okt. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szia!


Először is, csak sütés előtt pár perccel sózd be, klopfolás után! Valamint ne üsd sokáig, hogy ne legyen nagyon vékony, és akkor puhább lesz. Ugyanis minél vékonyabb, annál keményebbre sül.

A húgom vastagabbra hagyja, és az övé puhább is, mint anyukámé, aki nagyon kiklopfolja.

Az is segíthet, ha palacsintatésztába mártod, és párizsiasan sütöd ki morzsa nélkül!

2011. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
oké tehát közvetlenül sütés előtt kell sózni a húst.köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 10. 20:33
 10/13 anonim ***** válasza:
és bő olajban süsd :)
2011. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!