Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért káros a kismamáknak a...

Miért káros a kismamáknak a szénhidrátban gazdag vagy a cukortartalmú ételek, italok fogyasztása?

Figyelt kérdés

Először is NEM RÓLAM VAN SZÓ. Egy értekezésbe csöppentem bele. Én már túlvagyok a kismamaságon. :)

Nem arra értem, hogy mértékkelvaló fogyasztás, hanem pl hogy ha az étkezések 70%-át mondjuk pékáru (kenyér, ilyesmik is) kiteszik, az miért baj? Vagy ha pl Sió rostos gyümölcslevet iszik a kismama?

Magyarázatot nem kaptam, csak ezt mondták, és ehhez ragaszkodtak. Szeretnék erről bővebben is tapasztalatokat is hallani, esetleg orvos által nektek mondott magyarázatot. Válaszaitokat előre is köszönöm!


2011. okt. 26. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy terhességi diabetes?
2011. okt. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kialakulhat, azt tudom, bár nekem genetikailag is hajlamom volt rá, mégsem figyeltem erre és semmi bajom nem lett. Ezért nem értem ezt a felvetést.
2011. okt. 26. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:

terhesség alatt jobban kell figyelni, hogy vitaminban, ásványi anyagban gazdag változatos ételeket együnk, hogy a kisbaba megkapjon minden hasznosat a fejlődéshez - ezt egy 70%-ban szénhidrátot tartalmazó étrend nem igazán elégít ki

24h km

2011. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És állítólag már az is formálja a baba későbbi étkezési szokásait, hogy te mit eszel a terhességed alatt, így a sok cukros lötty nem tesz neki jót. Én amúgy is mindig vizet ittam, de egyébként szó szerint semmit nem változtattam az étkezésemen csak elhagytam az alkoholt, de csokit, gumicukrot, fehér kenyeret ugyanúgy ettem tovább, és semmi baja a gyerekemnek :)
2011. okt. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert újabban ezt találták ki az okosok! Valaki kitalál a szponzor óhajára egy elméletet, pár év múlva egy másik "tudó" bebizonyítja,hogy az elsőnek nincs igaza.

Anyáin,nagyanyáink ettek mindent,nem szedtek mindenféle bogyókat,mégis egészségesebb gyerekeket szültek,mint a mai fiatalok.

A terhes nő éljen úgy,mint azelőtt. Hacsak nincs orvosi oka a diétának.

2011. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ugyan már! Munka mellett nem nagyon tudtam máshogy megoldani a kajálást, minthogy pékárukat ettem. Munkahelyen nem volt megoldott nyáron az étel hűtése, így meg se próbáltam bevinni házi kaját, se gyümölcsöt. Főzelékeket meg amúgy is gyűlölöm, ha tehetem, nem is főzök olyat.

Igazából pont az általam kismamaság alatt fogyasztott termékek ellen szóltak, amit nem értettem... és igazából most sem értek.

2011. okt. 28. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!