Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A gránátalma héja és belső...

A gránátalma héja és belső része is ehető a magokon kívül?

Figyelt kérdés
Fimomnak tartom csak kicsit rágós, de lehet-e tőle bajom vagy az is ehető, mint a húsos magok.

2011. nov. 15. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem ehető, és lehet, hogy mérgező is.
2011. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
nem ehető, csak a húsos magok
2011. nov. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A hejat szoktak hajfestesre hasznalni, pl. de teat is keszitenek belole, mivel kohogescsillapito hatasa van. A hajszinezeshez, hennaval, diofalevelhez adjak, elotte suru fozetett keszitenek belole, s ezt adjak a festek porokhoz.
2011. nov. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sztem sem.

"A gránátalma héja és a gyümölcslé évszázadok óta szőnyegek színezőanyaga. A gyümölcs megfőzésével fekete színű tinta állitható elő. A gyümölcs héja Indiában sárga és fekete színű fonal színezőanyaga.


A gránátalma, és a gránátalmalé is világszerte elterjedt élelmiszer, de különösen a Földközi-tenger vidékén, a Közel-Keleten, az Amerikai Egyesült Államokban, Dél-Európában és néhány éve Közép- és Észak-Európában fogysztják.


A gyümölcshús és a gyümölcslé is használatos vad- és szárnyasételek, valamint gyümölcssaláták készítése során. Gyümölcsfagylaltok, likőrök, lekvárok és sűrítmények, továbbá bor és ecet is készíthető belőle.


A gránátalmából a Karib-szigeteken szirupot készítenek és több különböző koktél alapanyagaként használják érdekes íze és a színe miatt."

[link]


Én nagyon szeretem, de eszembe se jutott még, hogy a héját megegyem...

2011. nov. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én mindennek megeszem a héját, ezért kérdeztem, ám megettem és túléltem, bár rágós és keserű:)
2011. nov. 15. 20:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer mindent meg lehet enni. XD

Meg minden ehető.

Am a héját nem szokták megenni és a belső részét sem mert az a fehér az keserű.

A piros magokat edd csak meg.

Én ma olyan finom gránátalmát ettem, hogy csak nah. :)

Finom, piros lédús édes nagyszemű sok mag volt benne.

Finom volt nagyon. :)

2011. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azért vigyáznék azzal, hogy mindennek megegyem a héját, mert a külföldi gyümik esetében a tartósító anyagok, észterek arra kerülnek. Tuti, hogy nem egy evés után jön ki a hatásuk, hanem évek alatt, felhalmozódva valami allergia (vagy tudom is én minek a) formájában.

Egy biztos, jobb félni, mint megijedni.

2011. nov. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gyula1.0 válasza:
Érdekes, sokan beírtak sokmindent, de nem kaptál választ arra, h a fehér rész ehető-e vagy mérgező. Ilyeneket írtak: "nem szokták megenni", "lehet, h mérgező" de valójában senki sem tudta, h ehető-e. Pedig engem is érdekel a válasz, és én ezek után nyomozok tovább, mert itt csak a szokásos kollektív benyomásokkal szembesültem.
2015. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Itt az van, hogy a kéreg mérgező.

[link]

2016. ápr. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!