Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem olvad el a rágógumi...

Miért nem olvad el a rágógumi a szájban?

Figyelt kérdés
Mi történik a rágógumival amikor a gyomorba kerül?

2012. jan. 25. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert a száj hőmérséklete 80 celsius foknál kisebb.

Az emésztőnedvek feloldják.

2012. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
rágógumi ne nagyon kerüljön gyomorba.
2012. jan. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából a mai rágókat már olyanra készítik a környezetszennyezés elkerülése végett,hogy már a sima időjárási tényezők is lebontják.Elvileg még a sima víz is feloldja.Próbáld ki,tedd egy pohár vízbe( ne valami vacak noname izét,hanem pl egymás mellé Orbitot,Airwaves-t stb. poharakba) és hetek múlva nézd meg,elvileg elkezd oszlani.De ha túl sokáig rágsz egyet,akkor előbb-utóbb az is elkezd szétmállani.Nekem is volt,hogy utaztunk és bekaptam reggel aztán vagy 14 óráig volt a számban és néha csak úgy tartottam,nem is rágtam szóval csak áztatta a nyál és a végén szinte elfolyt,nem is kiköptem hanem kicsorgott a számból.

Egyébként meg a gyomorsav és a többi emésztőnedv is véglegesen feloldja de azért ne nagyon nyelegesd le a rágókat.

2012. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!