Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy pezsgő mennyi ideig őrzi...

Egy pezsgő mennyi ideig őrzi meg a minőségét? Mikor romlik el?

Figyelt kérdés

A szüleim pezsgőt vettek amikor megszülettem, és egy üveggel meghagytak, és azt mondták hogy csak akkor fogják kibontani, ha 18 éves leszek. A szekrény tetején tárolták... de szerintem az már nem jó. (Törley)


Rá van írva hogy 1994,02,02-án készült.


(Még 5 hónapja van hátra a pezsgőnek, mielőtt fel lesz bontva...)


2012. ápr. 5. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
nem romlik meg
2012. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A pezsgőről alapból azt kell tudni, hogy az magában is 'romlott' átvitt értelemben.

Magyarán:Egy nagyon-nagyon savas borból készítik és lassan erjed, közben hirtelen hőmérséklet zuhanásnak teszik ki, és nem erjed meg teljesen, hanem marad benne némi cukortartalom. Tehát,a bornak egy olyan fajtája, amelynek során a második érése magába a palackba megy végbe. Ezeket az "alapborokat" tirage-likőrrel azaz élesztővel és cukorral vegyítik, és ezért lesz szénsavas.

Mivel az erjedésnél létrejövő szén-dioxid-gáznak nincs hová szöknie, ezért szét árad a borban. Persze mindaddig míg ki nem nyitják.


De a kérdésre visszatérve: a szavatossági ideje függ, hogy hol tartották, mennyit mozgatták illetve, hogy milyen hőmérséklet volt a közelében(amit te írtál nem túl kedvező ez egy bor vagy akár pezsgő számára, mint környezet).



Véleményem szerint a pezsgőt nem érdemes tartogatni, lehetőség szerint belátható időn belül érdemes elfogyasztani.


DE EBBEN AZ ESETBEN TELJESEN MÁS A HELYZET. MINT EGY EMLÉK BIZTOSAN NAGYON JÓ LESZ.

2012. ápr. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
ha valaki idetéved mint én, most bontottam ki egy 2002ben gyártott pezsgőt, kb aszú lett belőle, látszik a műanyag kupakján is, hogy nem zárt tökéletesen, el van szineződve és semmi szénsav nem volt, helyette egy dohos aszú jellegű valami. Alkeszek biztos meginnák, én nem :)
2018. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!