Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha foghúzás után nem szabad...

Ha foghúzás után nem szabad tejterméket fogyasztani, akkor érdemes kipróbálni rizs- vagy szójatejet?

Figyelt kérdés
Mármint ha jól olvastam, élőflóra miatt érdemes kerülni a tejtermékeket pár napig, de vajon a rizs- és szójatejekben van-e ilyesmi?
2012. ápr. 13. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ezt még soha nem hallottam. Elég sokszor ittam foghúzás után tejet,de nem lett tőle semmi bajom.

Csak ma mindent tiltanak az okosok.

2012. ápr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Én sem hallottam még, hogy nem lehet tejet inni, kizárólag itt a gyk-n terjedt el valamiért. De még ha igaz is lenne, hogy aznap nem ihatsz, másnap nyugodtan megihatod. 1 napot meg kibírsz.

Mellesleg: a boltban kapható összes tej pasztőrözött (hirtelen forralják és hűtik) és csírátlanított. Az "élőflóra" 60 fokon döglik... Úgyhogy megnyugodhatsz, a tejben egy fia élőflória nincs már. A joghurtban sem sok, hiába írják rá. Esetleg a háziban van, de a többiben csak elvétve.

2012. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

ez hülyeség. Ezzel az erővel ne egyél semmit, hiszenmindenen van baktérium.Jaj, a nyáladban is van, azt is vezessük ki.

Igyál nyugodtan tejet

2012. ápr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja,és a rizs és szójatejben is vannak baktériumok.ÉLők. Mert ez "élőflóra" ugyanis csak annyi jelent, hogy élő baktériummal szennyezett.Mint minden éltel amit nem főzöl
2012. ápr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tejet, tejterméket azért nem szabad inni, és enni foghúzás után, mert a tejsav baktériumoktól begyulladhat a seb. A kétkedőknek írtam ezt.
2012. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

én orvosként ebben kételkednék.

ezzel az erővel - ahogy írtam - a nyáladat is ki kéne vezetni,hiszen több baktérium van bennemint egy liter tejben. és mindent csak forralva, forrón ihatnál.

2012. ápr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindig mondja a fogorvosom tömés vagy húzás után ne egyek-igyak tejterméket 1 napig.
2012. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!