Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A mosatlan málnától megbeteged...

A mosatlan málnától megbetegedhetek?

Figyelt kérdés
Azt hallottam a bélfertőzések könnyen terjednek igy.

2012. jún. 16. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ne egyél olyan helyről, amit lepisilhatott egy macska. Amúgy tilos a málnát mosni.
2012. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De miért?
2012. jún. 16. 21:55
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem kell a málnát megmosni, mert összetottyad.
2012. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én nem enném meg mosatlanul,mert a rovarok,amelyeket az illatával odavonz,valóban hordozhatnak betegségeket.
2012. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Normális immunrendszerrel rendelkező, egészséges embernek, alapvető higiéniával nem kell túlparáznia ezeket a dolgokat" Nem kell mindentől rettegni. Vannak persze, akik erre-arra érzékenyek, de ez az élet folyamán kiderül. Mekkora az esélye, hogy a mosatlan málnádon fertőző állatok randalíroztak?
2012. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Miért kell rossz tanácsot adni? A málna kicsit szőrös ezért könnyen tapad minden szennyződés baktérium rá!
2012. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Miért kell rossz tanácsot adni?


Ugye nem értjük egymást? Akkor még egyszer. Jó immunrendszerrel ki kell védeni ezeket a támadásokat. Azt is írtam, hogy alapvető higiéniás szabályok betartásával. Manapság sokan vannak, akik mindentől rettegnek. Gyermekkortól hozzá kell szokni a kivédhetetlen környezeti hatásokhoz, mert különben nem alakul ki ezek ellen a természetes védekezőrendszer. Nem a fekáliával szennyezett gyümölcsök fogyasztását támogattam, akinek jó a szövegértése, az értette is.

2012. jún. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

"Normális immunrendszerrel rendelkező, egészséges embernek, alapvető higiéniával nem kell túlparáznia ezeket a dolgokat"


És ha a kérdező nem egészséges?

2012. jún. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

A mosatlan málnával bejuthatnak baktériumok a szervezetedbe. Én a málnát mindig mosatlanul eszem, sőt erdőben a szedret is. Soha nem volt még tőle bajom. A szervezeted elintézi azt a pár baktériumot. Egyébként pl ha kezet mosol akkor is maradnak baktériumok a kezeden. Szóval naponta egy csomó koszt meg baktériumot megeszel.

Én inkább a színezőanyagok, az ízfokozók, és tartósítószerek miatt aggódnék. Ezek mesterségesen előállított anyagok amiket a szervezeted nem tud rendesen kezelni. Elvileg felgyűlnek.

2012. jún. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

22:44-es vagyok.

Még azt is hozzátenném hogy ha a szervezetedet nem támadnák folyamatosan a baktériumok nem lenne ellenálló.

Kell neki egy kis kosz :D

2012. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!