Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Segítség! A kamrában mindent...

Segítség! A kamrában mindent elleptek a molyok és a petéik (bab, rizs, lencse stb. ), ki kell dobnom a kaját?

Figyelt kérdés

Volt egypár csomag rizs, kirágták csomó helyen a csomagolást és egy helyre petéztek. Nem lehet megmenteni a többi rizst, ahol nincs pete? Vagy ki kell dobni az egészet?

A babba is belementek, nem értem miért, azt is szeretik?!

A keményítőt ki kellett dobnom, abban nem volt pete csak két molylepke. Olyan undorító..


A kókuszreszelékbe belemennek? Mert ott nem tudom eldönteni, hogy raktak-e petét (nem látszik).


Mit tegyek, hogy ne jöjjenek vissza? Kitakarítom a helyet, de mi van, ha egy db pete ott marad és a lánc kezdődik elölről?



#moly #élelmiszermoly #ételmoly #élelmiszer moly #élelmiszermoly csapda
2012. aug. 26. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekünk a kamrában van két helyen is elhelyezve élelmiszermoly csapda,de így is jön mindig utánpótlás:S A rizst,lisztet,babot stb...,jól le kell zárni hogy ne tudjanak belemenni!!!
2012. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, amiben felfedezted a molylepkét (vagy petét, bábot) azt KI KELL DOBNI!!!


A polcokat takarítsd le, töröld át Flóraszeptes (vagy hypos) ruhával...


Én észrevettem, hogy a boltokból hordjuk haza az élelmiszermolyt, már nem egyszer találtam frissen vásárolt zacskókban molyokat, bábokat...


Én évek óta minden lisztes élelmiszert zárható üvegekbe vagy jól lezárt nylon-zacskókban tárolom, kitettem élelmiszermoly-csapdákat is, UV-rovarcsapdát, mégis mindig újra termelődnek a dögök (igaz így kevesebb van)...


Olvastam régebben, hogy a boltból frissen hazavitt lisztet, búzadarát, stb. tegyük be 5-6 napra a mélyfagyasztóba, állítólag ezzel ki lehet írtani a molyokat, de ez egyrészt elég pepecselős, másrészt attól még benne marad a moly-pete, épp csak megdögölve...

Úgy együk meg?... :-[[

2012. aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekünk jó pár évvel ezelőtt ellepték a konyhát a molyok.

Pont nyaraltunk és mire hazaérkeztünk,minden tiszta kukac volt!!!

Az egész konyhát szét kellett szedni,még a szekrényeket is lecsavaroztuk,mert mögötte is hemzsegtek.

Azóta már júliusban veszünk vagy 4-5 csapdát(kerül amibe kerül) és mindenhová elhelyezem,főleg az elemózsiás szekrénybe,mert a csúcs az augusztusban van.

Azóta a nyitott müzliket,kekszeket a hűtőben tárolunk.

2012. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mindenbe belemásztak a molyok, a rizsbe is. Aminek a csomagolása ép volt, vagy biztonságosnak láttam, azt nem dobtam ki, hanem biztos ami biztos alapon beraktam a fagyasztóba, szerintem két-három napig még bennhagyom őket. Meg beraktam még cérnácskatésztát, lencsét stb-t is.. Viszont csomó mindent ki kellett dobni.

Ezt az állatot MIDNEN!! formájában megtaláltam a kajákban, nem is részletezem.


A "kamra" hála Istennek csak egy 3 polcból álló szekrény, most hipóztam ki az egészet. A baj az, hogy még a lekvárosüveg aljára is rátapadtak a peték, meg a törlőkendőre is, pfújj. Majd valahogy próbálom letörölni.

Kb. egy hónapja már nem túl sűrűn fordultam meg a konyhában, és az elmúlt pár hét alatt nem nagyon ettem itthon, csak ritkán, ezért történhetett ez.


Nem tudom érdemes-e élelmiszermoly csapdát vennem egy 3 polcos szekrénybe, meg az csak a kifejlett állatra jó.

2012. aug. 26. 20:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen érdemes venni még neked is kérdező!!Meg fogsz lepődni,hogy mennyit fogsz majd látni benne...

Nálunk kettő van de sajnos kell is.Nem akarnak kipusztulni ezek a r.hadékok!:S

2012. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vegyél csapdát!
2012. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor kettőt vegyek, egyet a konyha plafonjára rakjak, egyet meg a szekrénybe?
2012. aug. 26. 21:15
 8/13 anonim ***** válasza:
Elég csak 1 a szekrénybe,az elemózsiák közelébe.:)
2012. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Közben találtam egy fórumot, ami erről szól ( [link] úgy látom elég sok embernél okoz ez problémát.

Menteni kell, ami menthető, nagyon fájt a szívem a kidobott cuccokért, de ami gyanús volt, azt ki kellett dobni.

Majd nézek a DM-ben molycsapdát.

2012. aug. 26. 21:27
 10/13 anonim ***** válasza:

Gazdaboltban vegyél, a Bábolna Bio termékeket dicsérik.

Amiben még nem látsz, azt is tedd egy percre mikróba, utána lezárható üvegben tárold. Sajnos tényleg kirágják a zacskót :(

2012. aug. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!