Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit hol szoktál gyűjteni a...

Mit hol szoktál gyűjteni a természetben és mire használod?

Figyelt kérdés
Ilyesmikre gondolok pl.: vadalmát az út mentén lévő vadalmabokrokról állatoknak vagy hársfavirágot hársfateának stb.

#erdő #természet #gyűjtés #erdei gyümölcsök
2012. aug. 26. 19:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi a bodza virágát szoktuk leszedni a közeleben lévő kiserdőből és szörpöt csinálunk belőle. De amúgy én mindent megeszek, amit találok és tudom, hogy ehető pl. madársóska, rendes sóskát, gyümölcsöket
2012. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%
Medve hagyma nagy kedvencem! :) Meg a som!
2012. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

erdőkben, parkokban, utak mentén, kirándulások alkalmából stb


mogyoró-kipucolom, megpiritom-müzlibe, önmagában eszegetve, ledaráltva mogyorókrém sütikbe


medvehagyma-szendvics, husokhoz


nyári hulló alma-nyersen, sütik, kmpót, levesek


dió-megpucolva, átpirítva-önmagában, müzlihez ledarálva sütikbe, krémnek


gesztenye-sütve, ledarálva sütikbe krémnek


bodza-szörp


csipkebogyó-szárítva vázadísz, teák


kapor-kovászos uborkába, tökfőzelék, kapormártás


torma nyersen reszelve szendvicsbe


vadkörte puculva sütikbe


ringló, vadeper, vadszeder-önmagában eszegetve, süti, leves, müzli, turmmixok

2012. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam semmit, mert ritkán vagyok vidéken, ált. Pesten vagyok. De anyum szokott csipkebogyót szedni a hegyekben a kertünkből és a mögöttünk lévő erdő széléről. A hegyekben szokott még szamócát, szedret, kökényt, gombát, snidlinget szedni - mindegyiket erdőn, erdőszélen vagy a réten. Otthon kint a határban bodzát és akácot.

A lényeg, hogy olyan helyről, ahol egyáltalán nem járnak autók vagy csak nagyon kevés. Út széléről nem szokott.

A csipkebogyóból és a kökényből lekvár, az akácból és a bodzából szörp lesz, a gombából valami főtt étel lesz, a snidling megy fűszernek a kajába, a szedret meg a szamócát meg magába megesszük, meg néha a csipkebogyó és a kökény is erre a sorsra jut, ha nincs elég a lekvárhoz.

Korábban, amíg otthon laktam ill. feljártam velük a hegyekbe én is segítettem neki. Szívesen mennék most is.

2012. aug. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
58%
almát, körtét, szilvát lopok a szomszédból, levendulát meg a kertből :D a gyümiket megeszem, a levendula az az ágyam fölé van felkötve egy szalaggal, de teának is jó(nyugtató).
2012. aug. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Csépányi Mariann válasza:
100%
Júliusban szoktam katáng (vad cikória) gyökeret gyűjteni, megpörkölöm, és azt iszom kávé helyett.
2012. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Tavasszal bodzát szörpnek, ősszel főként gombát, de azért már ki kell bicikliznem a határba, bodzának a bogyóját lekvárnak, csipkebogyót teának, birsalmát sajtnak, másoktól lopni szerintem nem az "út mentén" van, szerintem nem így értetted. Sóvirágot dísznek, meg kakukkfüvet, csalánt, de én ebből sose iszok, hársfalevelet, kamillát, fekete epret, de csak friss fogyasztásra))

Akácvirág szintén szörpnek, repcevirágot dísznek:D Napraforgóvirágot is dísznek:D /de ezek már kultúrnövények/

2012. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Az udvarunkban rengeteg kamilla van,azt szoktam leszedni és vagy kiszárítom teának,vagy pedig krémet készítek belőle.

A közeli erdőből makkot szoktam gyűjteni,azt dekorálásra szoktam használni.

Csalánt is gyűjtök,kiszárítom és a hajamat az abból készült főzettel öblítem le.

2013. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
86%
Leginkább bodzavirágot szörpnek, és vadsóskát.Ezt minden tavasszal alig várjuk, és egy kis kirándulással egybekötött sóskaszedés van olyankor.Természetesen sóskamártást főzök belőle.Szoktunk még gyűjteni szegfűgombát, csiperkegombát, őzlábgombát.Régebben szedtünk szedret is.
2013. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 NightV válasza:
100%
gombát
2013. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!