Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha egy nagyobb társasággal...

Ha egy nagyobb társasággal megyek étterembe, kérhetem, hogy ne külön-külön hozzanak inni, hanem tegyenek ki néhány 2 literest?

Figyelt kérdés

Vagy nincs erre lehetőség?


Elsődleges szempont az, hogy sok a kisgyerek, aki ugyanúgy kér egy pohárral, mint a felnőtt, de nem issza meg.


A második az anyagi. (de ha van is erre lehetőség, gondolom ugyanannyiért adja literjét, mint a kimértnek)


2012. szept. 16. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet egyezni a vendéglőssel. Ha sokan vagytok adhat annyi kedvezményt, hogy az üdítőt úgy szolgálják fel ahogy kéred.
2012. szept. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elegánsabb éttermekben még nem láttam, hogy 2 literes üdítőt árultak volna. Kisüveges szokott lenni, azzal meg nincs gond. Egyszerűen két poharat kérsz hozzá, úgy a kisgyerek is tud belőle iszogatni. A Coca-s üditők általában 0,2-esek vagy 0,25-ösek, a Pepsisek meg 0,33-ak.

De ha előre egyeztettek még lehet azt is megengedik, hogy vigyetek be 2L-es üdítőt.

2012. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is tudom, hogy nem szokott lenni, pont ezért kérdezem, hogy nem lehetne-e megoldani.


Csak abban, hogy ők mennyire nagyon, és kell nekik minden...

eléggé zavaró a viselkedésük (barátaim gyermekei)

2012. szept. 20. 17:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem. Mindenesetre kérdezd meg az éttermet. Ha mondjátok, hogy a gyerekek miatt lenne és jófejek a pincérek/tulajok megengedik.
2012. szept. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha elég sokan vagytok (mint egy ballagás, vagy ilyesmi), és előre tisztázzátok, szerintem abban is benne vannak, hogy magatok vigyétek az üdítőket. Persze helyfüggő, egy 5*-szálloda éttermében ne próbálkozzatok ilyesmivel, de a sarki kifőzdében okés. :) Mondjuk ez komolyabb eseménynél lehet opció.


A másik megoldás, ami szerintem általánosan elfogadott, hogy a felnőttek rendelnek üdítőt maguknak, de a csemetéknek hozzátok a kubut, vagy gyümölcslevet, vagy ilyesmit. Simán meg fogják érteni.

2012. szept. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kiteszik, de árban decinként fogják felszámolni, mintha pohárban hoznák ki.


Az is lehet, hogy nem bolti két literest használnak, hanem valami sűrítményt hígítanak fel a konyhában.

2012. okt. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vizet szoktak leginkább ugy hogy ha összejön h kérünk vagy egy litert megkérdezi h ne hozzon e ki egy kancsoval és akkor abbol töltöget mindeki...vagy elve egy nagy üveggel kérni de ezt csak vízből tapasztaltam eddig:) külföldön is bevett szokás itthon is sokszor láttam ilyet
2012. okt. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!