Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Fontos! Gordon Ramsayt mondhat...

Fontos! Gordon Ramsayt mondhatjuk brit szakácsnak? Mert bár amrikába futott be én ugy tudom még is csak brit származású volt

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen ő brit és nagyon sok étterme van angliában is
2012. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gordon Ramsay skót nemzetiségű. Volt alkalmam Maze-ben vacsorázni, így elmondhatom, Gordon Ramsay éttermében ettem. Hál istenek nem én fizettem..:)
2012. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bumbi02 ***** válasza:
100%

Gordon Ramsay korántsem Amerikában futott be. Igazából skót szakács, nem tudom mennyire érzékeny erre hogy britnek nevezik-e, vagy skótnak. Persze nekünk innen egy kutya:)


Ramsay mire megnyitotta az első amerikai éttermét, már 3 Michelin csillagon túl volt, olyan jól menő éttermei voltak, ahol egy este több mint 40 ezer fontot is hagytak ott, illetve Dubaiban, és Tokyoban is bepróbálkozott, és csak ezután következett New York. Az angliai éttermei közül 5-nek van Michelin csillagja is.


Szóval summa summarum: skót szakács, és Angliában futott be.

2012. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Igen, én is úgy tudom, hogy nem kifejezetten angol, arra nem emlékeztem pontosan, hogy skót vagy ír. De, hogy nem brit, az biztos.
2012. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:
100%

tegnap 21:04

Ennyi erővel senkise brit, mert vagy angol, vagy walesi, vagy skót, vagy ír (esetleg kisebbségi).


A „brit” nem egy nemzetiség, hanem mindenki, aki a brit-szigetekről (vagy szűkebb értelemben a brit-szigetről, vagyis Nagy-Britanniából) származik. Aki nem vallja magát britnek, az egyszerűen csak nem szimpatizál az egységes birodalommal, és a saját nemzetére külön büszkébb.

2012. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
skotnak tartja magat
2012. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Skót és Angliában kezdte pályafutását, éttermeit, ott futott be, stb.

Amerikában is terjeszkedik már, stb.

És nem volt, hanem van. Most is Angol.

Származásilag, születésileg Skót.

2012. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!