Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Habszifon kérdések? Vélemények...

Habszifon kérdések? Véleményeket, tanácsokat szeretnék kérni.

Figyelt kérdés
Páromnak habszifont gondoltam karira. Jó minőséget szeretnék, az ISI és a LISS márkák között gondolkodom, de a LISS olcsóbbnak tűnik, arra hajlok, de várok tapasztalatokat, véleményeket! Két célból érdekes a habszifon. A tejszínhabot is imádja, illetve érdeklik a most divatos sós habok is (szakmai szinten, vendéglátós). Éppen ezért a méretben nagyon tanácstalan vagyok. 0,25-0,5-1L-es méretekben lehet kapni, nem tudom, melyik mire elég, hány adag lesz belőle? Ha nagyobbat veszek, abban lehet kisebb adagot is készíteni? Azon gondolkodom, hogy két különböző méret kellene, egy kisebb a tejszínhabnak (0,25 v. 0,5L), és nagyobb (1L) a sós haboknak - ez utóbbit lehet, hogy a vendéglőben is használná. Mit gondoltok, segítsetek! Előre is köszönöm!
2012. nov. 26. 21:48
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia! Anyukámnak ISI-je van, nekem LISS-em. Az ISI-hez a patron jóval drágább, anyukám Ausztriából szokta beszerezni nagy mennyiségben, mert ott olcsóbb mint itthon. Egyéb tekintetben különbséget nem látok, talán annyit, hogy az enyémnek a patron foglalata talán kevésbé jól van kitalálva, mindig félek, hogy el törik a két kis fülnél, ezért csak marokra fogva tekerem.

Kisebb adagot lehet készíteni a szifonban egész nyugodtan. Hogy mire elég? Tegnap készítettem a névnapom alkalmából somlóit a családnak, 11-adagot tettem ki tálba és arra bőven jutott hab, még maradt is. (Enyém fél literes)

Egyébként a szifon tartalma még egy hét után is jó (teszteltük), nyilván ha mást is teszel bele, akkor ez változhat, de szerintem 2-3 napig bármit el lehet tartani benne.

2012. nov. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Ha esetleg meg valakinek van velemenye, kivancsian varom!
2012. nov. 27. 21:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezeket a habszifon márkákat ,de nekem az a régi hagyományos vált be.Mi is szeretjük a reggeli habos kávét és évek óta ezt a fajtát használjuk és a patronja sem drága.

Azt nem tudom ,hogy italoknak jó-e,de a tejszínhabnak kiváló.2 dl habtejszín 1 patron.sok lesz belőle :)

[link]

2012. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Nekem van eladó !
2013. febr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi, mar beszereztem. Kariajandek volt a paromnak. :-)
2013. febr. 24. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!