Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Amikor esztek/isztok valamit,...

Granulátum kérdése:

Amikor esztek/isztok valamit, figyelitek/méritek/számoljátok, hogy mennyire savas vagy lúgos és hogy egálban legyen a kettő?

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2012. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
ilyen gondolat még csak fel sem merült bennem.........
2012. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Zsolt75 ***** válasza:

Szerintem nem a számolás a megoldás.

Meg kell mérni a szervezet PH. értékét és annak megfelelően táplálkozni.

A mai műkaják fogyasztása mellett javarészt savasak az emberek, ezért lugosítani kell, de azt is mértékkel.

Abban az esetben ha túlzottan lugosít valaki a szervezet savat kezd termelni és így a kívánt hatás ellenkezőjét érhetjük el.


Egy normál étrend fogyasztása biztosíthatja a megfelelő PH.t Kevés hús , sok zöldség, gyümölcs, de ezt szerintem csak személyreszabottan lehet meghatározni.

2012. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kell számolnom, mert olyan elektronikus kanalam van, ami kijelzi a benne lévő élelmiszer Ph értékét.

Drága volt, de megérte.

2012. nov. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, de nem is törődök ilyesmivel.
2012. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem.

De szerintem aki még "jól működik", az pont úgy kívánja meg a dolgokat (már ha szabadon dönthet, hogy mit eszik-iszik), hogy kiegyenlítődjön nagyjából.

2012. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 doboszoli ***** válasza:
100%

Csak a kalóriákat szoktam, azt is csak belgyógyászati kontroll előtt..)

Ez a savas-lúgos, paleolit/vega, stb. egy legújabb kori pihent eszű emberek által kiagyalt okosság, akik jól megélnek beőle.

Szerintem, bár lehet, hogy én tévedek.

2012. nov. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, főleg a gyümiknél mert refluxom volt(nagyjából elmúlt), ezért kerülni szoktam a legtöbb gyümit, inkább zöldségpárti vagyok. Ha gyümi akkor banán, eper, bogyós gyümik és dinnye max.
2012. dec. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zsolt75 ***** válasza:

6 - os


Azért sántít az okfejtésed, mert ha minden "jól működő" csak úgy kívánná a dolgokat , ahogy jó akkor ez az állapot így is maradna. Mindenki jólműködőként kezdni :-)


Egyébként az elsavasodás egyrészt a műkajáktól van és az ugyebár ízre akár jó is lehet, sőt... ha nem lenne az nem ennénk. Ízre jó, de tápértékben rossz és nyilván mérget is tartalmaz. Eszik sokan mert azonnal nem halálos de évtizedek alatt azért kellően sok méreg jut a szervezetbe.


Sajnos teljesen tisztán , bió-n nem lehet ma már táplálkozni. Csökkenteni lehet csak a méreg bevitelt és ellensúlyozni mozgással, az ugyanis segíti méregtelenítést.

2012. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!