Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Különleges, finom szülinapi...

Különleges, finom szülinapi recepteket gyűjtenék?

Figyelt kérdés
Férjem szülinapja közeleg - elég közel a Karácsonyhoz. Szeretném valami nagyon finom, igazán különleges, étellel meglepni....Segítenétek?
2012. dec. 4. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pulyka beigli (2 rúd)


Tészta:

25 dkg liszt,

10 dkg vaj,

2 csapott evőkanál porcukor,

2 dkg élesztő,

2 dl tej,

20 dkg füstölt sajt (Karaván),

1 tojás, + 1 db, amit a sütés előtt kell a tetejére kenni,


A sajtot le kell reszelni. A vajat felolvasztjuk, az élesztőt megfuttatjuk a tejben. Az összes összetevőt összekeverve (1 tojást, a reszelt sajtot, és az élesztőt is) lágy tésztát készítünk. A tésztát 1 órára hűtőbe tesszük, ahol kétszeresére dagad.


Töltelék:

15 szelet sajt (Pannónia, esetleg Trappista),

0,5 kg szeletelt Bacon szalonna (előre csomagolt, sós),

kb. 10 szelet vékonyra szeletelt pulykamell filé (0,5-0,8 cm vastag),

kevés örölt bors,


A tésztát elfelezzük, majd egyenként kinyújtjuk téglalap alakúra. A kinyújtott tésztára egymás mellé rátesszük a Bacon szalonnát. Erre ugyanúgy rátesszük a pulykamell szeleteket. Kicsit megborsozzuk, de nem sózzuk meg, mert a szalonna eleve sózott. Mindezek tetejére helyezzük a sajt szeleteket. Az egészet szorosan feltekerjük, a végeit összenyomkodjuk. A tepsit kibéleljük sütőpapírral (ügyeljünk arra, hogy a papír ne legyen kiszáradva, mert akkor az egész leragad, és szétszakad a kivételkor), majd a belehelyezett beigli tetejét megkenjük egy felvert egész tojással. Villával megszurkáljuk a tetejét, hogy a gőz ki tudjon szökni a sütés során. Lassú tűzön kb. 1 óra alatt készre sütjük, vigyázva arra, hogy a teteje ne égjen meg.

Melegen és hidegen is finom. Másnap vékonyra szeletelve hidegen szoktam tálalni, hideg tálra.

2012. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
naracsos kacsa, hidegen sült liba máj ,
2012. dec. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocs első vagyok. Ezt amit küldtem hideg tálra ajánlom ha lesznek vendégeitek..

Szerintem egy jó férfias kaja jöhet szóba. Marha steak,

2012. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem szereti az édességet, mint az én párom pl. akkor mindenféleképp hústortát ajánlanék :)

Mik a kedvenc ételei férjednek? Abból ki lehet indulni...

2012. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha szereti a kacsát, akkor ez lesz az egyik kedvenc étele: Mandarinos kacsamell :) Természetesen más húsból is el lehet készíteni. :) Nagyon finom, és különleges.


[link]

2012. dec. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszolók!!!
2012. dec. 6. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!