Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit nassolhat egy laktózérzékeny?

Mit nassolhat egy laktózérzékeny?

Figyelt kérdés
A barátnőmről nem rég kiderült, hogy laktózérzékeny. Milyen harapnivalókat vehetek neki? (lehetőleg sima boltban beszerezhetőt)
2012. dec. 18. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi az a nasdol?

Ha nassolásra gondoltál, akkor bármit, amiben nincs tejtermék, pl. tejpor sem.

Elolvasod az összetevőket, ennyi.

Amivel leginkább nem fogsz mellé: gyümöcs. Banán, narancs, alma. Laktóz sincs benne, és hízni sem fog.

2012. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasni a csomagolást, mert sok olyan étel van amiben van laktóz. Pl. péksüteményben, kukoricapehelyben is lehet vagy levesporban. Viszont sok laktózmentes étel van olyat érdemes vásárolni.

Egyébként ha most derült ki róla, akkor szerintem nem annyira vészes a dolog. Pl. nekem is egy éve derült ki, tejtermékből csak laktózmenteset veszek, viszont csoki, keksz stb, nem szokott zavarni simán gond nélkül megeszem. A gyümölcs egyébként szerintem is jó ötlet. Amivel nagyon vigyázz az a tejszín az az egyetlen ami komoly tüneteket okoz nálám.

2012. dec. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!