Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyümölcsaszaló gépet érdemes...

Gyümölcsaszaló gépet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Aszalt gyümölcsöt szeretnék készíteni. Az aszaló géppel kapcsolatos kérdéseim lennének.

Mennyi áramot fogyaszt és milyet érdemes megvenni? Célnak megfelel az olcsóbb is vagy érdemesebb drágábbat megvenni?

Csak simán darabolva bele kell helyezni a gyümölcsöt bekapcsolni és kész?

Illetve gyümölcsön kívül még mit lehet benne készíteni?


2013. jan. 16. 19:46
 1/9 Zsolt75 ***** válasza:

Ez a kérdés engem is érdekelne , mert nagyon egészséges az aszalt gyümölcs és felháborodva kellett látnom, hogy a multiknál chilei sárgabarackot árulnak, mikor a magyar barack a legjobb a világon!


Egyik ismerősömnek van, ő dícséri a gépét és szorgalmasan aszal vele. Szerintem én is beállok a csináld magad mozgalomba.

2013. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

én is nagyon szerettem volna, de a párom megnézte és azt mondta, hogy annyira sokat fogyaszt, hogy annyiért akár meg is vehetem azt a pár zacsi aszalt gyümölcsöt, amit szeretnék megenni.

egyébként sütőben is lehet aszalni, még nem próbáltam

2013. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Csak akkor érdemes, ha sokat használod.

A feldarabolt gyümölcsöt a tálcákra kell rakni. Időnként a tálcákat meg kell cserélni, mert nem egyformán aszal. Sőt, a szélén jobban aszalódik, mint a közepén. Eleinte ezt nem figyeltem és a szélén levő gyümölcsök megégtek.

Egy-egy aszalás kb. 4-5 órát vesz igénybe.

Mostanában nagyon ritkán használom.

2013. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Mondjuk ha magamnak csinálom legalább viszonylag tudom mit eszek meg.

Tényleg ennyire sokat fogyaszt ez a gép? Mondjuk mint egy TV?

Milyen fajtát érdemes megvenni belőle?

2013. jan. 16. 20:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez nem fogyaszt szinte semmit!


[link]

2013. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
mivel a TV-k teljesítménye 50 - 100 W körül van és az aszalóké pedig 250 W, könnyen rájösz hogy az aszalónak 2-5-szörös a fogyastása.
2013. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zsolt75 ***** válasza:
64%

Ha 4 óra alatt aszal akkor pont 1KWh a fogyasztása ez kb 50 Ft.


Én többet akkor se fogok chilei barackot enni ha drágábban aszalok mint a bolti ! Egyébként nem lesz drágább ha a fentiekkel számolunk. Gyümölcs meg van!

2013. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És ugyanolyan ízletes lesz mint a bolti?

Illetve milyen gépet érdemes megvenni?

2013. jan. 17. 15:19
 9/9 anonim válasza:
Nekem van elektromos gyümölcsaszalóm, amíg a panelben laktam ott használtam,kisebb mennyiséget lehet ezzel az aszalóval készíteni. Hátránya még,hogy árammal működik és bizony azt fogyasztja is.Most már kertes házban lakom szép kis terület tartozik hozzá tele gyümölcsfával és ehhez tartozó kertészmunkával.Nyár végén hirtelen sok gyümölcs termelődött, ezért valamilyen megoldást kellet találjak ha nem akartam,hogy elrothadjon a fák alatt a gyümölcs.Kerestem a netten több lehetőséget (csak is alternatív energiával,napkollektorral működő bioaszalóban gondolkoztam) és ráakadtam egy mesteri munkára: napkollektoros bio gyümölcsaszaló néven fut,direkt nem írom az oldalt ne reklámnak tűnjön a történet. Szóval,a technikai rész teljesen meggyőzött,a külsejéről nem is beszélve,azóta az udvarom dísze az mellet,hogy hatékonyan letudom aszalni a kertben bearatott gyümölcsöt.Gyümölcsaszalásban szívesen segítek,már ez a második évem,az első év tanulásról-kísérletezésről szólt a második már tökéletes aszalványt eredményezett. Ha van kerted és pár gyümölcsfád,semmiképpen ne menj el a napkollektoros bio gyümölcsaszaló mellett.
2015. febr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!