Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudtok pépes ételeket mondani,...

Tudtok pépes ételeket mondani, amit foghúzás után tudok enni?

Figyelt kérdés
A banánturmixon kívül. amihez lehetőleg nem sok rágás kell!
2013. jan. 31. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Az összes főzelékféle leturmixolva, esetleg reszelt sajtot beleolvasztva, főtt tojássárgáját hozzádarálva, vagy túróval.

Reszelt alma, beáztatott babapiskótával.

Pudingok és krémek.

2013. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Foghúzás után egy hétig tilos bármilyen tejterméket enni. Én utána kenyér belsejét ettem, jó puhára elfőzött rizst, puha házi szalámit, apróra kockázott csirkemellet. Arra kell ügyelni, hogy azon az oldalon ne rágj.
2013. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
nyákleves : D
2013. febr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Főzelékek kizárva, ha tejtermékkel készülne (mint a legtöbb). Pudingok, joghurtok szintén. Bár én nem foghúzás után, hanem hasmenéskor szoktam reszelt almát reszelt keksszel enni. Finom, pépes. Bár igazából a hasmenés miatt nem kéne pépesíteni, ez a szokás kiskoromból maradt meg, anyukám csinálta így mindig, és el sem tudom képzelni, hogy harapjam az almát és a kekszet ilyenkor. Pépesen sokkal jobb. Receptes oldalakon keress tej mentes főzelékeket. Amúgy én foghúzás után is ettem puhább, de nem pépes ételeket, csak a másik oldalon rágtam (persze ez attól függ, hol húztak fogat). Pl. rántott csirkemáj, csak a panírt leszedegettem róla, a máj puha volt, simán meg tudtam rágni. Krumplipüré helyett (amihez ugye kell tej, vaj, tejföl, ki hogy szereti), törtkrumpli. Bármilyen puhább gyümölcs, akár villával összetörve. Ahogy már írtad is: banán, barack (konzerv), narancs (mondjuk ez csíphet). Szerintem egy kis szendvics is belefér puha kenyérből, vékony szelet sonka, és margarin (ez ugye nem sok tejet látott). Ha a szendvicset katonázod, akkor simán meg tudod enni. Illetve szerintem a tésztás vagy darálthúsos ételek is mehetnek, persze nem egyből foghúzás után, de ha már gyógyul, nem lesz velük gond. Pl. grízes tészta lekvárral, ezen sincs túl sok rágnivaló, vagy makaróni/spagetti (sajt nélkül).
2013. febr. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!