Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ízű a sushi és ha...

Milyen ízű a sushi és ha otthon akarok készíteni nehéz beszerezni a hozzávalókat?

Figyelt kérdés

2013. febr. 15. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

sushi hát halasabb íz inkább,nagyon finom de igen ízlés válogatja.

Nem könnyű otthon megcsinálni,bátyámmal csináltunk,külcsínyre nem lett a legszebb de isteni lett.

Másik hogy nagyon drága kb 10 ezer ft volt ez az ünneplős ételünk hogy otthon csináltuk 4 személyre.

Én azt javaslom előbb kóstold meg étterembe és ha ízlik akkor utána állj hozzá otthon csinálni,ne hogy kidobott pénz legyen a dologból.

Ha van a közeledbe keleti fűszeres bolt és kellékes,akkor nem lesz nehéz beszerezni,bár mi megjártunk vagy 3 boltot mire minden meglett.

Drága tehát,macerás is,nem könnyű megcsinálni de ha gondolod vágj bele:)

2013. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hal frissessége a kulcs, az adja az egész lényegét. Norit, szusirizst meg a többi hozzávalót és eszközt be tudsz szerezni akár nagyobb vidéki városokban is, de a szusi minőségű és fajtájú friss tengeri halat az országban csak 2-3 helyen lehet kapni, a Budaörsi Halpiac nevű cégnél, az új hegyvidéki pláza halasboltjában és a Metro áruházak halrészlegén, de ez utóbbinál rezeg a léc párszor.


Ha még nem ettél, akkor mindenképp étteremben próbáld először, még költségben is az jön ki legbiztosabbra, de még így is számolj alaphangon 5e/fő-vel. Házhozszállítva is létezik, de ez olyan, mint pl. a lángos vagy a sült krumpli, nem frissen nagyon rossz.

2013. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egy olyan helyen élek, ahol semmit nem lehet kapni, de netről mindent be tudtam szerezni hozzá. Nem olcsó mulatság, de megéri, mi szeretjük. A halat hipermarketben veszem aznap, mikor el akarom készíteni a sushit, így nincs ideje megromlani. És nem csak halasat szoktam csinálni, hanem májasat, zöldségeset is.
2013. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csináltam párszor, egész olcsó és poénos, a legutóbbi makik elég helyesek is lettek (nem nigirit szoktam, kedvelem a norit). Hal vagy egyéb tengeri herkentyű nem kell hozzá, van vegán sushi is. A szükséges cuccokat (nori, rizsecet, wasabi, miegymás - rendes szójaszószt amúgyis naponta használunk) ázsiai boltban beszerzi az ember, elállnak.


Egy rendes nyers lazacos persze már húzósabb. Az még étteremben sem olyan, mint a tenger mellett, a párom mondta, aki az egy hónapos kínai tartózkodása alatt japán éttermekbe járt, alig került a vacsorája húszszor annyiba, ha ivott is, mint az ebédje :D

2013. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!