Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy hogy egyes emberek...

Hogy hogy egyes emberek immunisak a koffeinre?

Figyelt kérdés

Például én...


Szeretem a tejes kávét, a kólát, a kicsit erősebb (bár nem espresso) kávét, és egyik sem "pörget fel".

Nem hat, hiába iszom vmelyiket lefekvés előtt, ugyanúgy tudok tőle aludni, vagy ha reggel kávézok, sehogy nem hajt meg, csak az íze miatt jó...



Létezik olyan hogy valaki immunis a koffeinre?


Miért van ez?


2013. márc. 20. 20:31
 1/6 A kérdező kommentje:

vagy baj ha a kávét tejjel iszom és cukorral?


Bár a kóla sem hat semennyire.

2013. márc. 20. 20:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Válaszolni ugyan nem tudok, de van ilyen. A kávé és a tea koffeinje sosem hatott rám. Nem is szoktam délelőtt kávét inni, inkább délután 4 és éjfél között fordult elő nálam mindig is... A fekete tea is inkább este, bár az bármikor jó.

Élénkíteni nem élénkít egyik sem, bármilyen erősen iszom bármennyit, viszont a kávé jó néha a fejfájásomra (a tea nem), a kóla koffeinje az, ami élénkít, de kólát nem iszom. Az energiaital is élénkít, de azt se :P


Úgyhogy szerintem a kávé nem stimulálószer számomra és nem tud kialakítani igazi függőséget, max. megszokást.

2013. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is az íze miatt kávézok...bár tejjel szoktam és cukorral inni mert a keserűt nem szeretem...


Bár a tej és a cukor nem tudom, hogyan befolyásolja a koffeint, és az éberséget. Vagy egyáltalán befolyásolja?

2013. márc. 20. 21:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Rám sem hat,se kávé,se kóla,se feketeta,se energiaital.

Ízük miatt iszom mindent rendszeresen,de nem pörget fel,nem hajt meg,semmi hatás.

2013. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3: Ez ismerős, simán én sem tudom meginni, cukor mindig van benne (ma már méz formájában). Tejet már régen nem iszom, de valami (kókusztej, mandulatej, hulala) többnyire kell bele, hogy elég kellemes legyen. De ittam azok nélkül is. Sosem élénkített. Ez ilyen. Furák vagyunk :)

Hallottam már olyanról is, aki a megszokott kávéja nélkül nem tud elaludni. Nem tudom, igaz-e, de bámulatos az emberi változatosság.

2013. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Rám ellenkezőleg hat :/ Kávé és/vagy Redbull aztán mehetek is aludni...
2013. szept. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!