Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hány fajta fagyi van? Ti...

Hány fajta fagyi van? Ti hányat ismertek?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 11. 14:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 50 féle tuti van.
2013. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg féle van, szerintem ide haza meg a környéken is van összesen legalább 70-80 fajta biztos. Én így kapásból 35 félét tudnék belesorolni amiket már ettem, ebbe ugye benne a klasszikusoktól, egészen az újakig, amik még nem olyan elterjedtek.

Például a mentholos fagyi, a környékünkön olyan jó 30 km es körzetben egyetlen egy olyan cukrászda van egy kis faluban ahol csinálnak ilyet, és nyáron amikor már van fagyi szezon akkor hatalmas forgalmuk szokott lenni, és itt a környéken máshol még hasonlót sem kap az ember.

2013. ápr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2013. ápr. 11. 15:03
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg féle fagyi van.Köztük egészen extrémek is,pl libamájas.

Felsorolni kb 70-80at tudnék.

2013. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem megszámlálhatatlan féle van

rengeteg még belegondolni is nehéz

pláne , hogy már van pacal meg stb...fagyi

de mondjuk ezek különlegességek

2013. ápr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Végtelen fajta, mert nemcsak az alapízt, de az egyéb összetevőket is lehet korlátlanul variálni. Pl. lehetnek benne csokidarabkák, gyümölcsdarabkák, mandula, stb, stb...
2013. ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Tejcsoki, étcsoki, kókusz, tejszín, vanília, puncs, angol puncs, kinder csoki, rumos meggy, meggy, csokis meggy, narancs, vérnarancs, citrom, répa-narancs, eredi gyümölcs, eper, málna, szeder, áfonya, menta, csoki-menta, rágógumi (ez többnyire kék), túrótorta, stracsatella, mogyoró, gesztenye, dió, őszibarack, sárgabarack, sárgadinnye, Red Bull, szőlő, pisztácia, rózsa, karamell, whiskey, körte, banán, kivi, mangó, papaya, licsi, diétás és laktózmentes csokifagyi,


Amiről már hallottam, de még nem ettem:

csirkefagyi, rákfagyi, algafagyi, sörfagyi, fokhagymás fagyi, szalonnás fagyi, zöld tea fagyi

2013. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már ettem fokhagymás vaniliafagyit egy olyan étteremben, ahol minden ételben volt fokhagyma, és nagyon finom volt:)
2013. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
2013. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy ha a halmazállapotát nézzük, akkor meg ennyi fajta:

A fagylaltnak többféle fajtája is ismert:


■parfé: tejszínhabot, cukrot és gyümölcsöket vagy csokoládét kevernek össze, majd 5-6 órára mélyhűtőbe helyezik. Elkészülte után tortaként szeletelhető.

■szörbet vagy sörbet: gyümölcslevek és fagylalt keveréke jégkockával

■sült fagylalt: a fagylaltot kemény habbá vert tojásfehérjével kell beborítani, és pár percre sütőbe tenni

■jeges joghurt: fagyasztott joghurt gyümölcsökkel

■jégdara: jégdarát gyümölcslével vagy fagylalttal kevernek össze, szívószállal iható

A fagylaltoknak néhol ország- vagy tájspecifikus változatai is kialakultak, ilyen például a rizsporból készült japán mochi vagy a különösen nyúlós és összetettebb állagú török maraş dondurması.

2013. ápr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!