Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire éltek egészségtudatos...

Mennyire éltek egészségtudatosan? Mennyire vagytok birtokában az egészség megőrzéséhez szükséges információknak?

Figyelt kérdés

Hogy néz ki nálatok egy heti menü? Miket vásároltok és hol? Milyen időközönként esztek?

Kérlek, minél többen válaszoljatok, ugyanis egy kutatáshoz lenne szükségem a segítségetekre. A hasznos válaszokat előre is köszönöm. :)


2013. júl. 8. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagyok egészségtudatos. Nem is szoktam ilyen témában olvasgatni, persze tudom, hogy a cukor, a liszt, meg még sok dolog méreg, hiszen ezek az infók akaratlanul is szembejönnek az emberrel. Egy heti menü nagyon változatos, de hús minden nap kerül az asztalra. Attól, hogy nem érdekel az egészséges étkezés természetesen nem pörköltöt eszünk zsíros kenyérrel. Sok zöldséget, halat, sovány húst eszünk, de azért, mert szeretjük, nem azért, mert egészséges. A pacalpörit is szeretem, ugyanúgy megeszem, mint a grillezett halat párolt zöldséggel. Vásárolni sok helyen szoktam. Főleg Tesco, Spar, de járunk Pennybe és Lidl-be is. Piacra nem, nem az én világom. A különleges dolgokat netről szoktam beszerezni, pl. a Culinaristól vagy a British Store-tól. Az, hogy milyen időközönként eszek szintén változatos. Reggelizni általában nem szoktam. Dél és délután 4 között eszek először. Aztán vacsorázok és általában még este 1-2 alkalommal eszek. Egyszer olyan 9 fele, de még éjfél és 2 között is szoktam enni, mert nem szeretek éhesen lefeküdni, aludni pedig ennél korábban nem szoktam menni. Sportolni nem sportolok semmit. A genetikám szerencsére jó, és egyelőre tolerálja ezt az életmódot, ugyanis az 50 kg-os súlyt még egyszer sem léptem át, az átlag inkább a 48. Orvosi vizsgálatok során az egészségemmel sincs semmi gond. Se vérnyomás, se cukorproblémák. Se vitaminhiány, és a fogaim is a helyükön vannak a sok édesség, kávé, kóla, tea után is.
2013. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi egyelőre ketten vagyunk a férjemmel. A heti menűt pénteken megtervezem. Igyekszem egészséges ételeket főzni. Mindennap reggelizünk ez nálunk egy-egy szelet barna kenyér valamilyen feltéttel és zsírszegény margarinnal, vagy ilyenkor nyári időszakban sokszor csak gyümölcs, de előfordul, hogy valamilyen müzli tejjel, de ez a ritkább. Ebédre eszünk főtt ételt, általában két egymás utáni nap ugyanazt. Vacsorára heti 3 alkalommal legalább salátát vagy valami hussal vagy piritós kenyérrel. Vacsira gyakran eszünk virslit, körözötet, vagy tormás sonkatekercset. Kenyeret szinte csak reggelire eszünk. Vásárolni az auchanba szoktam kivéve a zöldség és a gyümölcs, mert azt a piacon. Próbálok minnél kevesebb lisztet, cukrot használni, tésztát is keveset eszünk.

2013. júl. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!