Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti mennyire pazaroltok kaját?...

Ti mennyire pazaroltok kaját? Mi az amit már kidobtok, mi az amit még nem?

Figyelt kérdés
Mi sztem egyáltalán nem pazarolunk, ritkán dobunk ki kaját. Mondjuk ez annak is köszönhető, hogy sosincs otthon annyi kaja, hogy ránk romoljon.

2013. aug. 6. 22:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamit kidobunk, akkor csak azért, mert romlott-de ez nagyon ritka. Ma dobtam ki pár szelet kenyeret, mert megpenészedett.
2013. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Soha nem dobok ki kaját, legfeljebb azt, amit valaki nem evett meg. A maradékot mindig lefagyasztom és később megesszük.
2013. aug. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Ha pl túl sok köretet főzök, marad tészta/rizs/krumpli, azt mindig kidobom, később már nem eszi meg senki. De általában nem, vagy csak nagyon kevés szokott maradni. A hűtőből semmit nem dobok ki, mikor aupair voltam, a család a másfél hónapja lejárt joghurtot is lazán megette, akkor megtanultam, hogy a dátum csak tájékoztató jellegű, annyit meg nem szokott semmi bent állni, hogy legyen ideje ténylegesen megromlani. A kenyér, ha megszárad, akkor általában ledaráljuk, de van, hogy kidobjuk. De igazából azt vesszük, amire szükségünk van, látjuk, hogy mi van a hűtőben, nem szoktak megromlani a dolgok.
2013. aug. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Ami lejárt, megromlott, azt kidobom. Főtt ételt másnap megeszek, harmadnap már nem. De ez csak elmélet, mert a gyakorlatban nem kerül rá sor, mert inkább kevesebbet veszek és főzök, de gyakrabban.
2013. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%

Én szerintem sokat dobok ki.napi 3* étkezéssel számolva csak amit a két gyerek meghagy.... rengeteg....

Van hogy lejár a kaja:pl felvágott joghurt stb akkor az kuka természetesen.

Másnapos kaját max én eszek, de ritka.

2013. aug. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Ami megmarad,ha marad és nem eszi meg senki,akkor állatok illetve haszon állatok kapják meg (kajától függ ki mit).Nem szoktunk kidobni semmit.
2013. aug. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Mi sokat, de a kidobás nem teljesen kidobás, mert a kutya, és a macska kapja meg.
2013. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Azt dobom ki, ami romlott, illetve ami már az állagából kinézetéből és adódóan nem gusztusos számomra, így nem enném meg, hiába nem romlott.

Igyekszem kigondolni előre, hogy kb. mit főzünk a héten, úgyhogy sok felesleges dolgot azért nem szoktam vásárolni általában.

2013. aug. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kevés kajából nehéz lenne pazarolni.
2013. aug. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 doboszoli ***** válasza:

Az ésszerűség határain belül igyekszem mindent felhasználni, mégis van, amikor a gondos tervezés ellenére marad étel. Ám a porta rasszista beállítottságú őrzője kiválóan elfogyasztja ezeket. (közel 60 kilós rotiról van szó)

Ám csak azért, hogy minden elfogyjon, nem kockáztatok két hét vendégeskedést a fertőző osztályon.

2013. aug. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!