Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kerti partira illik vinni...

Kerti partira illik vinni valamint, ha "családtag"-ként veszek részt?

Figyelt kérdés

Hétvégén lesz egy kerti parti összejövetel (kb. 18-20 fős), bartánőm apja csinálja. 10 éve vagyok együtt párommal, de még nem lakom nála, viszont szinte mindig ott vagyok! Após a barátait és közeli ismerőseit hívja meg és természetesen az én részvételemre is számít!


Após borász, szóval tömérdek mennyiségű itallal rendelkezik, na meg már régebb óta tegező viszonyban is vagyunk!


Kérdésem tehát, hogy ebben a szituációban illik-e vinni valamit vagy nem?! Természetesen a konyhai műveletekben, előkészületekben is részt veszek, szóval NEM vendégként fogok részt venni az eseményen!

Köszi a válaszokat!



#családtag #kerti part
2013. szept. 4. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
A házigazdának én vinnék egy kis apróságot. Vagy vigyél valami rágcsálni valókat, az mindig mindenhol jól jön!
2013. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne apósnak vigyél : hanem a társaságnak..

Persze :jelképesen vigyél valamit .pl gyümölcs

tálat ,amiböl esetleg lehet gyümölcs nyárast csinálni ,és grillre tenni .


vagy rendelhetsz valhonann fornettis pogácsát több félét jól fog majd esni a finom borokhoz .

Ha nem ilyen kaja féléket akkor valami ami szórakoztató .játék ,kártya ,társas ,: a felnöttek is leülnek simán játszani : Ha ez mellett döntesz akkor ajánlom neked : [link]

[link]

Nagyon jó és szorakoztató mindkét játék ..

2013. szept. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Salátákhoz nem értek, ez távol áll tőlem :)

Társas-játékozáshoz meg kicsit idősebb lesz a korosztály, itt a beszélgetésé lesz a fő hangsúly!


Persze sokat kajálunk együtt, csak gondoltam kikérem mások véleményét, mert nem érzem, hogy VENDÉG lennék. Barátnőm úgyis süt-főz, a házigazda meg természetesen a házi pálinka- házi bor különlegességeit mutatja be vendégeinek. Ezt nehéz bármivel is felérni :)

2013. szept. 4. 09:32
 4/9 anonim ***** válasza:
A barátnőd csinálhatna sütiket . Mi most 7végén voltunk párom apujának a szülinapján,ugyanilyen bográcsozás volt . Én mindig sütök többfélét :) Vagy esetleg ha szeretsz a konyhában ügyeskedni,akkor te is csinálhatsz valamit. Ha a sütés nem is megy,akkor sütés nélküli sütiket :)
2013. szept. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Inkább valami italban gondolkodom, kaja/édesség semmiképp :)

De megoszlik a vélemény, mert sokak szerint ebben az esetben nem vendégként jelenek meg, így felesleges valamit vinni. De üres kézzel nem mennék, akárhogy is alakul! Maximum a társaságnak vinnék valami töményet ;)

2013. szept. 4. 10:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Mivel apósod borász, ez esetben borfélét nem vinnék, nehogy valamit félre értelmezzen! De egy üveg tömény, az sohasem lesz versenytársa a borféléknek, szerintem még nála is elkel, ha nem ezen a hétvégén, majd egy másik alkalommal előkerül.

Anyósodnak vigyél egy doboz desszertet, vagy egy bokréta virágot, és kész! :)))

2013. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tömény lesz, bort nem szándékozom! :) Köszi a tippeket!
2013. szept. 4. 12:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom kinél mi a szokás, de Én még akkor sem megyek üres kézzel, ha csak a húgomékhoz ugrom át mondjuk egy üdítőre....
2018. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hat...nalunk pl. a nagyim aki elegge puccos, jo nyugdiju oregasszony Hidegkuti nagy hazaban kifejezetten megsertodik ha valaki visz valamit mert ugy jon le neki hogy o nem eleg jol tudja ellatni a tarsasagot...


a masik nagyim aki videken elt es inkabb kevesebb volt a nyugdija, ott szokas volt hogy vitt mindenki valamit. Altalaban italt vagy desszertet vagy sos sutiket.


talan merlegeld hogy aposod melyik kategoria? olyan mint a varosi nagyim vagy olyan mint a videki :-D

2022. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!