Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Este, ha kiveszek a fagyasztób...

Este, ha kiveszek a fagyasztóból kb. fél kg húst, akkor az másnap reggelre kiolvad? Amíg olvad, addig hol legyen: szobahőmérsékleten vagy hűtőben?

Figyelt kérdés

2013. szept. 13. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hűtőben legyen, amíg kiolvad,ne a pulton. A hús vastagságától is függ, hogy kiolvad-e rendesen, de ha nem, akkor egy kis langyos vízbe áztatással elég hamar tudsz segíteni rajta. Én sosem veszem ki este a csirkemellett, hanem rögtön felhasználás előtt. Langyos víz,néhányszor cserélem alatta, mert kihűl.
2013. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én este a mosogatóba szoktam tenni . Oda olvadhat nyugodtan .
2013. szept. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges előző este kivenni, de ha kiveszed mindenképp hűtőben tárold. Én csak felhasználás előtt 20-30 perccel kiveszem és forró vízben olvasztom ki, a vizet lecserélve jó sokszor. Ez mindenhez jó, kivéve a nagyon minőségi, hús ízéért sütendő dolgokra, mint steak, kacsamell, marhasült egy darabban stb., de azokat meg alapból eszembe nem jutna lefagyasztani.
2013. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb lesz a hús állaga, ha hűtőben olvasztod ki, és nem szobahőmérsékleten, továbbá kisebb annak a kockázata h megromlik.
2013. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig este veszem ki a fagyóból és egy tálba teszem a hűtőbe, reggel felolvad, van amikor még kicsit fagyos is, de hideg vízzel átmosva már főzhető.
2013. szept. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok tanácsot!
2013. szept. 13. 15:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Pontosan, mint az 5-ös!

Van egy kb. 3cm-es oldalmagasságú müa. tálcám, arra szoktam rakni a fagyóból kivett husikat előző este. Éjszaka a normál hűtőben azon jól el vannak. Reggel kiveszem, kb. fél órával sütés-főzés előtt, ha még kell, akkor folyó csapvíz alatt percek alatt teljesen kiengednek.

2013. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! (Mindenkinek ment a zöld! :-))
2013. szept. 14. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!