Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy készítsem el a birsalma...

Hogy készítsem el a birsalma cefrét?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki eddig hogy birs alma pálinkát fogok kifőzetni. Nem tudom össze jönne e a kellő mennyiség. Csak nem igazán tudom hogy készítsem el a birs cefrét. Olvastam olyat is hogy a magház maradhat de úgy látom jobb ha eltávolítom és utána darálnám. Persze előtte a sérüléseket el távolítanám és megmosnám.

Cukor asszem 8-10kg kell hordónként. És vízzel addig tölteni míg el nem lepi?!

És úgy tudom hogy valamivel be is kéne indítani mivel kéne? és milyen ára van annak és milyen mennyiségben kell?


Mit kell még tudni róla hogy jó minőségű birs pálinkát kapjak?

Aki csinált ilyet érdekelne minden részlet hogy hogyan csinálta.

Úgymond minden érdekelne hogy lenne jó csinálni.



A válaszokat/segítségeket előre is köszönöm szépen!



#cefre #készítés #pálinka #birs #birsalma #birs pálinka #birsalma pálinka
2013. szept. 25. 22:34
 1/1 gyula3399 válasza:

Hali

A magházat felesleges kiszedni viszont a szőröket a felületéről minden képen el kell távolítani pl: körömkefével mert az mérgező. Aztán le kell darálni, víz nem kell hozzá pláne nem annyi hogy ellepje esetleg egy kevés kb:10-20 liter egy hordóba az is csak azért , hogy akkor hamarabb el kezd erjedni mivel a birsalma elég száraz és először kevés leve van pont ezért ne számits túl sok pálinkárakb 2-3 % -a a cefrének. Cukor se kell bele annyi 100 liter cefrébe 1kg max 2kg. Gazdaboltban is és a pálinka főzdékben is lehet kapni cefreélesztőt ami az erjedést meggyorsitja az árát nem tudom pontosan de nem nagy összeg, ott meg tudják mondani, hogy mennyi liter cefrébe mennyit kell tenni.(azt a darálás után rögtön bele kell tenni ugyhogy szerezd be előre)kb 2 hétig kétnaponta kicsit megkevered utána ha az erjedés megállt akkor légmentesen lezárod a főzésig. Kb 3-4 hét alatt rendesen kiforrik időtől függően utána lehet vinni főzni.(cefrefokolóval meg kell kell mérni a cukorfokát ha 7 alá megy akkor viheted, ha nincs cefrefokolód akkor vigyél mintát a főzdébe és ott megfokolják) Remélem tudtam segiteni , sok sikert

2013. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!