Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egészséges?!? Ha naponta 1-2x...

Egészséges?!? Ha naponta 1-2x eszek csak

Figyelt kérdés

Pl. 1x főtt kaját, és később mondjuk megeszek 3-4 szendvicset, meg néha néha amikor van kedvem akkor paradicsomokat eszek (paradicsom imádó vagyok) meg joghurtokat meg ilyen hasonló egészséges dolgokat.

Ha nem egészséges, akkor írjátok le hogy miért? lehetnek valami bajaim?



2013. dec. 2. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem igazán... Naponta többször kéne enni, mert akkor nem leszel éhes, így elég csak kevesebbet enned. Ahogy te csinálod meg gondolom kivagy éhezve az étkezések között és kevésszer eszel sokat hirtelen, ami nem éppen nyerő, ugyanis a szervezeted elfogja raktározni a tápanyagot a megvonás miatt... Magyarul elhízol
2013. dec. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyél annyiszor, amennyiszer Neked jó... A mi egészséges és hányszor kell enni kérdésben a fogyókúrás topikban mondanának dolgokat, én ilyesmikre nem vállalkozom itt és most :D

Persze ott mondanának mindenfélét, pl. hogy muszáj sokszor enni, mertkülönben s ha nem eszed tele magad reggel zabpehellyel vagy hasonlóval, akkor elájulsz, ez utóbbiak nyilván sose próbálták máshogyan vagy ha mégis, akkor a keményítőelvonási tüneteik voltak, de ez egy nem függőnél nem feltétlenül van meg ;)

Figyelj a tested jelzéseire, főleg, ha okos tested van és finoman szól, ha baja van. Ha nem kívánsz délelőtt enni sehogysem, viszont remekül elvagy, akár sportolsz és dolgozol is probléma nélkül, akkor fel nem fogom, miért kéne erőszakkal lenyomni a torkodon valamit. Nem Egyetlen Igaz Út létezik, de egyesek erről hajlamosak elfeledkezni.

Nem vagyok szakértő, nem mondom meg, mi az egészséges, örülök, ha a saját életemben egyre jobban étkezem. A glutént személy szerint nem tartom jónak, nekem tuti nem alkalmas táplálkozásra, bár rosszul éppen nem leszek tőle. Nehéz információkat szerezni, pontosabban eldönteni, hogy az ellentmondók közül melyik igaz, de azért nem árt utánaolvasni, bizonyos dolgokban szinte mindenki egyetért, valamint ahogy írtam már, a saját testünk jelzései is fontosak, az figyelembe veszi az egyéni jellegzetességeket. Bizonyára van, aki kikészül a durván zsíros táplálkozásról, másokat energikussá tesz, lefogyaszt és a sportban is segít. Érdekes az emberi test.

2013. dec. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Reggeli: 1-2 szendvics.

Ebéd: főtt kaja.

Vacsora: 1-2 szendvics.

Napközben: nasi.


Ha így oszlik el, akkor rendben van.

2013. dec. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Második voltam. A napi egyszeri, nevezetesen este evés egy fogyókúrás módszer is. Nem tudok hozzászólni, mert nekem az nem való és senkit nem ismerek, aki úgy fogyott. Én a durván zsírdús és durván szénhidrátszegény táplálkozás (aka ketogén étrend) fogyókúrás hatásában hiszek megfelelő feltételek megléte esetén, bár mint zöldség- és csokiimádó, azt sem tudom kellőképpen behozni az életembe :)

Nyilván egyik sem garancia a fogyásra, az egészségről nem is beszélve, csak mondom, ezek fogyókúrás módszerek is. A ketogén állítólag eléggé hatékony, meg is van benne a logika.

2013. dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz fűzném hozzá, hogy én próbáltam az este egyszer étkezés fogyókúrát, és bejött. Ha ráállt a szervezetem, napközben meg sem éheztem már, és csak vacsira ettem, de akkor nyugodtan amíg tele nem lettem. Persze kerültem a szénhidrátot. És reggelire pedig csak gyümölcsöt, általában egy almát ettem.


Tehát nagyjából így nézett ki:


Reggeli: 1 alma

Vacsora: zöldség (nyers,párolt), gyümölcs, főttétel amíg fért belém.

2013. dec. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5: Nem kötözködésből, de mint ketogén diétát próbáló mondom, annnnyira azért nem kerülted a szénhidrátot. A zöldség még attól függ, de napi többször gyümölcs... :D Én tudom, mi a (majdnem) szénhidrátkerülés. Az, amikor a rántottádhoz egy kicsi hagyma felét használod s tudatában vagy annak, hogy most dőzsölsz az ilyen szénhidrátdús alapanyag használatával... :D Ugyanez van akkor, amikor a diós vajba beleteszed az 5 szem málnát (aminek a szénhidráttartalma kicsit magasabb, mint a vöröshagymáé, viszont a mennyisége apró), mert rebellis vagy s nem felel meg neked a pár csepp citromlé :D Ehetnél több málnát, sőt, akár karika banánt is, de akkor búcsút mondhatsz a kedvelt zöldségeidnek. Pedig a répára rá se nagyon nézel, de a karfiolt sem eheted kilószámra... Csak az uborkát.

Aki keveset eszik, annak könnyebb lehet. Vagy aki nem vega paleo ketogént folytat... Vagy nem akar zöldségköretet enni zöldség feltéttel, mint én...

Poénos dolgok ezek.

2013. dec. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze relatív hogy mit jelent a kerülöm a szénhidrátot. :)


Szóval nem eszem napi 2 pizzát, vagy 6 szendvicset, cserébe uborka, saláta, párolt broki répa karfiol. Meg az alma. Szóval így értettem a kevesebb szénhidrátot. A napi fél kiló kenyeret elhagytam. :)

2013. dec. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: OK :) Értettem én, vannak fokozatok, bár vannak érdekesen gondolkodó emberek is, a fogyókúrás topikban a szénhdrátszegény diétának valamiért a cukorbeteg szintet nevezik, ami elég magas, úgyhogy ott egyesek lelkesen tolnak gabonát is. S a zöldség, gyümölcs, főtt ételből nem jött le, hogy vajh milyen szinten mozoghat a ch, csak az, hogy extrém alacsony nem lehet. Ami persze nem baj, nagyon alacsonyan még nekem se esik jól, 40-50g kell, de ha a gyümölcs és zöldség miatt megszalad, azt sem tudom rossznak tekinteni ;)
2013. dec. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szcsabika21 válasza:

Szia!

Most már lassan fél éve úgy eszem, hogy naponta egyszer. Nem azért mert szívatni akarom magam, hanem mert egyszerűen nincs időm máskor kajálni. Ez az egyszeri étkezés általában este lefekvés előtt szokott lenni. Ahogy előtte is írták, annyit amennyi jól esik, hogy jóllakjak. Ez lehet este 11 vagy 8 körül.

Fél év alatt 22 kg-ot fogytam!!! Én sem érzem nap közben, hogy éhes lennék. Egy idő után rááll a szervezeted. Ha fogyni szeretnél, akkor próbáld ki mindenképpen.

2013. dec. 3. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem.
2013. dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!