Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti mennyire vagytok tudatos...

Ti mennyire vagytok tudatos vásárlók? Mennyit pazaroltok a háztartásban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mennyire nézitek meg mit vesztek? A minőség vagy az ár számít inkább? Illetve számít-e hogy egészségesebbek az összetevői (ételnek, vegyiárunak), vagy környezetbarát-e? Megvesztek-e nagyobb kiszerelést ha az jobban megéri? A reklámok/megszokás/akció befolyásolnak, vagy kipróbáltok új dolgokat ha az olcsóbb/jobb minőségű?

Mennyit pazaroltok a háztartásban? (meg nem evett étel, nyitva hagyott csap, ablak, égve hagyott villanym fölösleges holmik/szolgáltatások) Mentek-e más helyre tankolni ha olcsóbb, vagy váltotok-e mindig biztosítót, telefon szolgáltatót stb.

Mennyire használjátok ki a spórolási lehetőségeket? Kuponokat, kedvezményeket használjátok?

Sok a kérdés, de nem akartam külön feltenni mindet :) Azt is leírnátok hogy miért van úgy ahogy van és eszetekbe jut-e változtatni esetleg, illetve okoznak-e nézeteltérést a párotokkal/családdal a vásárlási szokásaitok?



2014. jan. 31. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akármeddig elálldogálok a boltokban összetevőlistákat böngészve, a minőség és az ár egyaránt fontos, akármennyire olcsó valami, ha szemétből készül, nem veszem meg. A környezetbarátság is számít (újrahasznosítható csomagolás, abból is csak a feltétlenül szükséges mennyiség; lehetőleg natúrkozmetikum; vannak alapanyagok, amiket igyekszem mindenben elkerülni). Előnyben részesítem a sajátmárkás termékeket, hogy ne kelljen senki marketingköltségeit finanszíroznom, a reklámokat legszívesebben betiltanám, az újdonságokra nyitott vagyok. Nagy kiszerelést akkor veszek, ha tudom, hogy előbb-utóbb biztosan el fog fogyni.


Ételt csak akkor dobok ki, ha romlott, rohadt, penészes vagy más okból fogyaszthatatlan, de sajnos ezzel egyedül vagyok a családban. Csapot nyitva, villanyt felkapcsolva soha nem hagyok, ha nincs szükségem rájuk, felesleges kacatokat nem veszek. A szolgálatókat nem én intézem, de ragaszkodós család vagyunk, nem szerződünk ide-oda. A kedvezményeket szeretem, vadászom az akciókat. Hogy miért csinálom így? Mert szerintem ez a normális mód :) Megteszem, ami tőlem telik.

2014. jan. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Míg MO-n éltünk szokásos spórolás mindenből, sokszor minőség rovására, mert csak arra volt, mióta No.-ban élünk azért bőven változtak a dolgok, inkább minőségit, ételnél azért érezni a különbséget az ízeken, ha egy ugyanaz termékből az olcsót és a márkásabbat vesszük alapul, szinte mindennél.

Egyéb dolgok szintén így, inkább jobb minőségűt, minthogy cserélni kelljen előbb, jó persze minőségibb dolgok is ugyanúgy elromolhatnak, de kisebb a rizikó.


Víz, villany stb. nem változott. Nem mondom, hogy minden cseppet őrzünk meg ilyesmi, mert azért néha jól esik elfeküdni egy kád vízben, de azért nem is napi rendszerességgel. Villany szintén, ha már kezd szürkülni és borongósabb az idő, akkor már nem rontom természetes fénynél a szemem, de napközben azért egyszerűbb redőnyt felengedni és voilá. :)

2014. jan. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tankolni nem biztos hogy érdemes messzebb menni, mert amennyit spórolnék, annyiba megvan az út a benzinkútig :(. Legalábbis nálunk.
2014. jan. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ár és minőség is számít. Megpróbálom a lehető legjobb áron a lehető legjobb minőséget venni, szóval egyfajta középutat teremteni. Bár igazából megvannak a bevált dolgaink, szóval már csak automatikusan azokat vesszük.

Nagyobb kiszerelést csak akkor veszünk meg, ha tényleg el is fogy. Azért, hogy a nyakunkra rohadjon nem vesszük meg, hiába olcsóbb.

A reklámok, akciók nem érintenek egyébként, nem olvassuk el a reklámújságokat szóval nem eszerint vásárolunk.

Szívesen kipróbálunk új dolgokat, ha megtetszik valami.


A háztartásban igyekszünk minimálisat pazarolni - ételből, ha valami hamarosan lejár, akkor olyan ételt igyekszünk főzni, hogy passzoljon bele. Mondjuk nem beteges mennyiségben űzzük, szóval nem hasznosítunk újra maradékot, és nem főzünk külön egy fél pohár kidobandó tejföl miatt.

A csapra, villanyra eléggé figyelünk, a wc-n lehet állítani mennyi vízzel húzzuk le (szükség szerint ugye), ez is elég nagy spórolás. Mosogatógép van, ez rengeteg vizet megspórol. Fogmosás közben nem folyatjuk a vizet, és szeretünk együtt fürdeni/zuhanyozni a férjemmel, végülis ez is spórolás (de inkább élvezet:)

Fölösleges dolgokra nem fizetünk elő tv, telefon terén, egy átlagos csomag van, extrák nem érdekelnek. Egyébként sem nagyon nézünk tv-t, de a normál csomagban már vannak HD szolgáltatók is, azok megérik azért.

A tankolásra viszont nagyon odafigyelünk, én egy hónapban 1000 kmt autózok csak munkába és a férjem is külön, szóval az több, mint egy tele tank benzin/dízel fejenként, azon már van mit spórolni.


Kuponok, kedvezmények... nem figyelünk ilyesmikre. Általában akkor veszünk valamit, ha kedvünk/szükségünk van rá, nem akkor, ha "olcsó". Magyarán minket hidegen hagy, ha egy farmer 30%-al olcsóbb, amikor nincs rá szükség. De ha szeretnénk egyet, akkor megvesszük a teljes áron is nyugodt szívvel.


Hogy miért van így, azt nem egészen tudom meghatározni. Jó a bevételünk, szóval amit szeretnénk bőven megengedhetjük magunknak, de úgy nőttünk fel, hogy pazarolni nem szabad, ezért a kettő közötti egyensúly a cél nálunk. Tehát amiből szeretnénk, abból nyugodtan megvesszük a drágábbat vagy a teljes árút, de igyekszünk semmit nem kidobni feleslegesen, meg nem termelni a számlákat lustaságból. Nem okoznak a szokásaink nézeteltérést, nem is értem kinek mi köze hozzá egyébként a családban, kinek kellene ebbe beleszólnia?

2014. febr. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából azt tudom mondani, amit az első.

Szerencsére mi a párommal tökéletesen egyformán gondolkodunk ezekben. S visszük a zacskókat a boltba és zöldségeshez, hogy ne kapjunk újakat :) Egyesek csodálkoznak, mások elismerően néznek ránk.


Tankoláshoz nem teszünk pár km-es kitérőt, mert nem érné meg. Nemcsak a kitérő benzinköltségét kell nézni, hanem a jármű km költségét. A kitérővel a gumi is kopik, az olaj is használódik stb.

Persze ha több kút is útbaesik egymáshoz közel, akkor már tudunk valamicskét optimalizálni a költségeken.

Biztosítót váltunk, ha olcsóbb, de még nem rossz hírű az új. Elég sokat tud jelenteni évente egyetlen jármű esetében is, plusz szerintem nagyon szórakoztató, hogy a motoromra kb. 3600ft a biztosítás baleseti adóval együtt... Pedig helyes kis motor, ha odajutunk, meg fogom járni vele Szicíliát és Barcelonát is :) De már kezdek erősen eltérni.


A pazarlás különösen zavar. Abban totálisan az első válaszoló véleményével értek egyet. Jó ételt NEM dobunk ki, másnál is zavar. Sok lámpánk ledes. Olyan volt, hogy nem tudtuk, hogy a mosógép kikapcsolt állapotban is fogyaszt. Az oké, hogy sok bedugott eszköz azt teszi, nem hagyjuk bedugva a telefontöltőt, a mikrót (pontosabban kapcsolós elosztón vannak a konyhai gépek, minden konnektornak saját kis kapcsolója is van, szeretem :)), mindig kikapcsoljuk a számítógép elosztóját a gép kikapcsolása után ésatöbbi, de a mosógépre nem gondoltunk. Rendes kikapcsológombja van... De most már tudjuk s kihúzzuk azt is.


A környezetbarátság és egészségesség alapvető. Itt képes vagyok beáldozni a kényelmet is (ami azért fontosabb, mint a pénz, ha az utóbbiból jut az adott dologra), ha valami nem felel meg, úgy veszem, hogy nem létezik.


A minőség/ár témában hosszan tudnék írni. Nyilván számomra felesleges minőséget nem fizetek meg, pl. fel nem fogom, mi a különbség két vasaló vagy porszívó között, a tartósságot és a teljesítményt kivéve. Megveszem és évekig boldogan használom, annyi. Ez persze erősen emberfüggő. Ráadásul a tartósságot nem tudjuk előre :( A drága, márkás cucc nem feltétlenül jobb és tartósabb. Van, amikor igen fontos a minőség, de olyan is, amikor egyik se minőségi, amit kapni lehet s már-már arra gondolok, hogy veszek 2 ezerért botmixert, ha úgyis mind tönkremegy hamar attól, hogy fém forog műanyagon.


A hulladékképzésünk érdekes még :) Nem arról beszélek, hogy szelektív hulladékgyűjtés és komposztálás, ez nálunk alap, hanem egy csomó dolgot felhasználunk pl. az építési hulladékból. A fából többnyire ládákat építek, de majd gipszkarton polc alapzat is lesz, a végső hulladék nagyobbjaiból lettek a tákolmányok, amik szedett-vedett ládák a többi totális fahulladék tárolására a bográcshely mellett. A tégla és kő jelentős része a nyomvályús földút feltöltésére ment, ahogy a betonszállító is az útra öntötte a maradékát. Amikor már nagyon sok hete töröm a követ és a téglát, elgondolkodom, áldozata vagyok-e a nem pazarló vonásomnak...

Ez már rég nem a pénzről szól. Csak nem szeretek kidobni működő dolgokat. De még a mi konténerre váró, számunkra már reménytelen hulladékkupacunkról is elhordtak egy csomó dolgot a mesteremberek s egyéb nálunk járók. Megjavították az eltört görgős széket s boldogan használják, elvitték a régi kis gázrezsót, a vasból készült dolgoknak is lett gazdája, ésatöbbi.


Régen a világ számos szegletében fantasztikusan felhasználtak mindent. Ma már túl olcsó a műanyag, túl jók a fogyasztók... Több a hulladék, rondábbak, rosszabb minőségű sok tárgy... Ez azért szomorú. Szeretném, ha az emberiség bölcsebb és felelősségteljesebb lenne.


Amiről még nem írtam, az a járműveink fogyasztásának optimalizálása :) Nem a pénz miatt, ez hobbimotornál kissé furán is hatna, bár az se mindegy, mennyit eszik, de ugye, az luxus és az élvezetért van. Bár az a helyzet, hogy a fogyasztásra optimalizálás is lehet az élvezetért... A páromnak különösen kedvenc sportja ez, de azért én is ott vagyok, csak én nem élvezem, ha igen lassan megyek. Még jó, hogy az erőteljes (de nem túl erős, csak kb. 2/3-os) gyorsítások jót tesznek a fogyasztásnak, bár erről sokan mit sem tudnak :D De ilyenekről a Közlekedés témakörben szoktam regélni s akkor sem sokan értékelik.


Nyilván nem jó akármeddig menni a spórolással. Írtam a személyiségvonásomról, ami nem hagyja, hogy használható dolgokat kidobjak. Az más. De ha nem erről van szó, csak valami elkerülhető extra költségről, de az számunkra kényelmesebb, élvezetesebb, akkor nyilván nem spórolunk az életminőségünk rovására... Néha amúgyis kell nagyvonalúnak lenni, nem ragadhatunk bele a fillérek megfogásába... Késő van s nem tudom, meg tudom-e fogalmazni ezt érthetően. De eleget írtam már, sőt.

2014. febr. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
#4: Az nem beteges szint, ha valaki újrahasznosítja a maradékot... Lehet kreatív hobbi is, de ha csak a pazarlás elkerülésére irányuló kísérlet, akkor sem tudom kárhoztatni. Mi nem csinálunk ilyet, mi a maradéknak nagyon örülünk és simán megesszük :D Ritkán tudunk annyit főzni, hogy legyen maradék, pedig csak ketten vagyunk :(
2014. febr. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ár-érték-arány alapján döntök.

Képtelen vagyok pazarolni.

A megvett dolgokból viszont van, ami tönkremegy, mert mindig azt eszem, amit kívánok, és nem azt, ami soron van a romlás szerint.

2014. febr. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok egy megrogzott akcio- es kuponvadasz, de szeretem atbongeszni az akcios katalogusokat, hasznalni a kuponokat. Egy korabbi hozzaszoloval ellentetben en meg szoktam venni olyan dolgot is, ami eppen nagykon kedvezmenyes aron kaphato, de nincs ra szuksegem, am tudom, hogy kesobb jol fog jonni. /nyilvan nem funyirogeprde gondolok mikozben panellakasban elek:)/.


Papirt es muanyag palackokat mindig kulon gyujtjuk, az uveges tarolot sajnos par hete elvittek a hazunk elol, es joval messzebb van a legkozelebbi igy ezeket jelenleg nem kulon gyujtjuk.


Az etelek pazarfolasaval rengeteget kuszkodok, ketten vagyjunk a haztartasban, es rendszerint kihajigalom a hto harmadat, mert romlott elelmiszerek vannak benne. Eleg az, hogy hatracsusszon egy hutolako es napokig megfeledkezunk rola, utana meg bosszankodva dobom a kukaba. Jelenleg ennek kikuszobolese okozza szamomra a legnagyobb fejtorest.


Nagyon szeretem a sajatmarkas termekeket, kedvenceim a Balea es S-budget, hiaba olcsok, vannak navgyon szuper termekeik.


Autonk nincs , foleg gyalog, hideg ido eseten, vagy messzebb bkv-val, vonattal kozlekedunk.

2014. febr. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6. szerintem nézőpont kérdése, de mindegy. Nem hiszem, hogy a 3 napos maradék kaja még újrahasznosítható lenne, szerintem ez undorító. Másnap meg még meg lehet enni nyugodtan.
2014. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 2. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!