Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Egyéb kérdések

A kérdés

Kaptam egy kerámia fondü készletet, viszont a dobozban nem volt semmiféle égő, vagy bármi, ami hőt adna. Hallottam arról, hogy gyertyás fondü is van. A gyertya elég hőt ad ahhoz, hogy melegen tartsa a sajtot?

2009-12-27 21:29  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Igen, kis mécses melegen tudja tartani.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2009-12-27 21:46 Privát üzenet
En is fondü készletet veszek nemsokára, körbenéztem a honlapokon, minden oldalon teamécses van a képen a kerámia alatt. De lábasban előre meg kell melegíteni a sajtot, és úgy önteni a kerámiaba, mert fel nem melegíti, csak a melegen tartja a mécses

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2009-12-27 22:09 Privát üzenet
Nekem van fondue-készletem, ennek még spiritusz égője van...

Szerintem egy teamécses nem elegendő a melegen tartására!!! (Azért ebben elég nagy mennyiségű olvasztott sajt van, amit folyamatosan melegen kell tartani.)

Nekem még a spiritusz-égő sem valami jó, főleg azt utálom, hogy fondüe-zés közben többször utána kellene tölteni, ez meg elég veszélyes művelet a meleg égővel és a spiritusszal.

Most készülök inkább elektromos fondüt venni, ez egyenletes hőt ad, nem kell a spiritusszal vacakolgatni...
Mi nem csak sajt-fonduet, hanem hús-fonduet is gyakran csinálunk, ilyenkor olajat kell melegíteni és ebben sütögetjük ki a húskockákat, virsli falatkákat.

Szóval, a gyertya és mécses melegítés komolytalan, neki se álljatok!

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2009-12-27 23:29 Privát üzenet
A spiritusz égő az, amibe vmi folyadékot vagy mit kell tenni? Mert én most kaptam egy készletet, van benne vmi kis szerkezet, amit be kell gyújtani, de nemtom, h mi a gyújtúfolyadék :S

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2012-06-03 15:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Négyszögletes, vagy hatszögletű, de semmiképpen nem kerek presszókávéscsésze-készletet keresek. Hol és milyen áron láttatok ilyet?
Budapesten hol lehet kapni pálinkás készletet?
Hol lehet olyan mérőkanál készletet venni, ami tartalmazza a mokkáskanál, teáskanál, evőkanál. Esetleg még a bögre mértéket is?
Fondue keszletet kaptunk. Tudtok recepteket amelyek finomak? Egyaltalan hogy kell hasznalni? Mivel kell melegiteni (vagy csak melegen tud tartani)? Van egy tüztere amibe csak egy..
Melyik boltban/bevásárló központban találok Cappuccino hab díszítő készletet Budapesten?
Apósom vett egy millehaus edény és készletet 40 ezer fointért. A dobozon pedig az áll, hogy 2000 euró (ami kb 500 ezer forint). Ez mennyire korrekt edénykészlet lehet?

Kérdések a Ételek, italok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu