Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » S. O. S.! Ha a hal hasüregében...

S. O. S.! Ha a hal hasüregében az epe felfakadt, felhasználható még?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy élő afrikai harcsát az Auchanból.Amikor felvágtam a hasát,az epe a legnagyobb elővigyázatosságom ellenére felfakadt.Gyorsan kiemeltem a belsőséget,amit azonnal ki is dobtam,majd a hal belsejét alaposan kimostam.Az egész hal 90 deka,most még a hűtőben van,de próbáljam meg elkészíteni,vagy dobjam ki az egészet?Köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 18. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Jó alaposan mosd át mégegyeszer ,és nyugodtan csináld meg.

a hal az epétől ha kimossuk nem lesz keserü. Akkor lesz a halétel keserü ha halban benne marad a keserü foga(fejében van)

2014. máj. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én már jártam így, és hiába mostam ki alaposan, keserű lett az egész hal, mosd ki, áztasd kicsit, bár így a hal ízéből is veszít. Én nem ksézíteném el egyből az egészet, 1 szelettel kipróbálnám, hogy ehető-e.
2014. máj. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazság szerint ez a hal a halászléhez lenne hozzáadva,de külön főzöm meg a többi haltól,és megkóstolom,hogy keserű e.Köszi!
2014. máj. 18. 09:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor lesz a halétel keserü ha halban benne marad a keserü foga(fejében van)"


"Keserűfoga" ami tulajdonképpen a garatfog, csak a pontynak van, és vagy a fejen marad, vagy az első szeleten.

2014. máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!