Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A koffeinmentes kávéban is...

A koffeinmentes kávéban is van minimális koffein?

Figyelt kérdés
Koffein érzékeny vagyok, ezért nem is iszok kávét. Még a capuccinotól is rosszul lettem néha sajnos. Viszont kipróbálnám a koffeinmentes kávét. Abba egyáltalán nicns koffein, vagy ez is olyan mint pl. az "alkoholmentes sör"-ök? Szeretnék inni, csak félek, mert még a minimálistól is rosszul lennék szerintem..(ha a kólától rosszul leszek...)
2014. aug. 23. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem van benne. Úgy készül, hogy a kávébabból kiáztatják a koffeint. Teljesen kiszedni nem tudják belőle. Én a koffeinmentestől sem tudok aludni, ha este iszom, de lehet, hogy ez csak a placebo hatás :)

Igyál gyerekkávét, gabonakávét, az nem kávébabból készül, de az íze ugyan az.

2014. aug. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
egy kicsi van, nem tudják teljesen kiszedni (a colában viszont rengeteg van, nem összevethető a koffeinmentes kávéval!) malátakávét igyál, az finom
2014. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 eric_one ***** válasza:

"A koffeinmentesítés egy folyamat, melyben a kávébabok, a tealevelek vagy egyéb koffein-tartalmú anyagok koffeintartalmát eltávolítják. Bár a koffeinmentesített termékeket legtöbbször „koffeinmentesnek” nevezik, ezek még így is tartalmaznak valamennyi koffeint; az Egyesült Államok maximum 3%, az EU 0,1% koffeintartalmat engedélyez a teljes tömeghez képest."


idézet wikipedia-ból

2014. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Az első forrásmegjelölés, amit ezen az oldalon láttam. Gratulálok!

2014. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is koffeinérzékeny vagyok.A cappuccinót bírom néha, de van mikor attól is érzek minden félét.De rendes, erős kávét sosem iszom, mert ver a szivem, mint a hülye.

Én úgy tudom, a koffeinmentes kávé olyan kávébabból készül, aminek nincs koffein tartalma.De valóban van olyan eljárás, hogy kivonják a koffeint.

2014. aug. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! akkor a kólában több koffein van mint a kávéban? mert 2dl kólát még bírok mondjuk..akkor 1 csésze koffeinmentes kávé sem árthat,nem?
2014. aug. 23. 22:48
 7/12 anonim ***** válasza:

Az Inka kávét próbáltad már vagy a Macikávét?Nagyon finomak

és nincs bennük egy szemernyi koffein sem!Kólák közül talán a De Pepper jó lehet, vagy az Elixis üdítő, ami emlékeztet a kóla ízére, de nincs benne koffein.

2014. aug. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na, cikória kávét próbáltam ki. Nagyon finom, és tényleg koffeinmentes.Legalábbis nem lettem tőle rosszul. 4 kávéskanálnyihoz adtam egy kis tejet, meg egy csésze vizet, ehhez még 2 kávéskanálnyi cukrot, és isteni volt. Ilyet fogok inni mostantól. *-*
2014. aug. 24. 09:03
 9/12 eric_one ***** válasza:

5-ösnek!


"Én úgy tudom, a koffeinmentes kávé olyan kávébabból készül, aminek nincs koffein tartalma.De valóban van olyan eljárás, hogy kivonják a koffeint."


-Közel jársz az igazsághoz :) Európában mindössze 2 gyárban végeznek koffeinmenetesítést, amely készülhet vegyszeres áztatással, fagyasztással, vagy mosással. Ilyenkor a még pörköletlen zöld kávébabbal végzik el a koffein kivonását. Az utóbbi sok vizet igényel, ezért a legdrágább megoldás, de talán a legegészségesebb is az előbbiekhez képest. Viszont van egy érdekes termék amit tudok ajánlani, Frei Tomi kávézójában beszerezhető, ezt írja róla:


"Nem kémiai úton, hanem szinte "természetesen" koffeinmentes. Kolumbiában termesztik, Etiópiából áttelepített alacsony koffeintartalmú cserjéket növesztve.


125g 1080.-Ft"


forrás:

[link]

2014. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kávé dolgában nem tudok segíteni, de tudjad:

Koffein van kólában, teában, kakaóporban (így csokoládéban is); és egyes gyógyszerekben is.

2014. aug. 28. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!