Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a te "nem szokványos",...

Mi a te "nem szokványos", egyedi otthoni mindennapi kedvenc ízed/ételed/italod/különlegességed?

Figyelt kérdés

Ami miatt sajnálod az emberiséget, hogy csak te tudod milyen jó?


Nekem pl ilyen ami eszembe jut most a :

-Ravigot/Remoulade szósz. Hollandiában ismertem meg, úgy el van találva, hogy elképesztő, mindenféle kajához lehet enni korlátlanul, ha jó márkától veszed.

-Puerh Tea + házi szárított bodza + "Tejszín Felhő" vaníliás tea + kis fahéj = forrón a legjobb tea, akármilyen szar hangulatban megmosolyogtat

-vireco szarvasgombapástétom

-házi somlekvár

...


örülnék akármilyen ötletnek, termék+márkának, pl magyar boltokban összes szószt kipróbáltam, nem annyira jöttek be, sok házi gyors sütit kipróbáltam, házi fagyi receptet..stb



2014. szept. 3. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a Colman's Bramley Apple Sauce almaszószt imádom. Akárhányszor járok Angliában, mindig hozok.
2014. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
86%
Nem pont márka+termék kategória, inkább egy furcsa párosítás: én a nutellát imádom mustárral, és ez szerintem eléggé "nem szokványos"
2014. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

hát, sós mogyorókrémet mustárral melegszendvicsre sajttal én is csináltam már, de az édes csokis mogyorókrémmel tényleg sajátos:P


(fent kihagytam a steviát, összességben olcsóbb, finomabb, egészségesebb minta cukor, 1éve mindenhez azt rakom)

2014. szept. 3. 14:10
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Túrós, vagy sajtos-tejfölös tészta szalonnával ÉS porcukorral - itt a kettő kombinációján a hangsúly.

Barátomat - meg sok ismerősömet - a hideg leldesi, mikor megpakolom pirított szalonnával és töményen porcukrozom.


Jujj, lehet, holnap azt kajcsizok, most úgy megkívántam :D

2014. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Ja, igen és bundás kenyér megsózva, lekvárral a tetején.
2014. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Édes borsólevesbe tejet öntök. Túróstészta cukorral és tepertővel...bundáskenyér cukorral...öregtarhonya tejjel (szintén beleöntöm a tejet)

sültkrumpli ciberével (félkész szilvalekvár még melegen)

2014. szept. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ital: mivel alapból nagyon kevés a gyomorsavam, zsíros kaják esetén rá kell segíteni, különben fél éjszaka nem tudok aludni. Nagyon utálom a szíros kosztot, ritkán is eszem ilyet, de van, amikor elkerülhetetlen.


Sokat kísérlezetem és itt a tuti saját recept: : egy pohár vízbe egy egész citrom leve, cukor nélkül, UTÁNA 10 perc múlva pedig egy pohár tej, cukor nélkül. Nem keverni, csak a gyomorban. Isteni.


Egyébként az Alfredo szószt nagyon szeretem, és az Alfredo szósszal készült ételeket. A spagetti carbonara mindig bejön. Otthon sajna nagyon kevesen tudják jól csinálni, pedig nagyon finom étel.

2014. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os majd én folytatom:

töpörtös pogácsa tejszinhabbal, lekváros kenyér lazaccal, dios palacsinta hagymás fagyival, pacalpörkölt babapiskótával.

2014. szept. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Annyira szerintem nem egyedi, de én imádom:


Nutellás kenyér- téliszalámival

Mekis sültkrumpli mekis fagyiba mártogatva

Karika banán + téliszalámi + trappista sajt

2014. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KakiMatyi99 válasza:

- kakasvér hagymával

- kakashere pörkölt

- kakaóstészta

- lekváros bundáskenyér

- gyümölcsrizs (almával, banánnal, mazsolával, kókusszal)

- vajas-lekváros kenyér sajttal & kolbásszal

- darált diós-lekváros tészta

- kakaós tejföl / lekváros tejföl

- nutellás keksz

- túrós tészta pirított teperetővel jól megcukrozva

- bundás párizsi

- zsírban sült virsli

2016. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!