Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ennyire bonyolult egy normális...

Ennyire bonyolult egy normális teát elkészíteni?

Figyelt kérdés
Nem viccből, alapvetően imádom a teát, de mostanában sehogy sem tudok összehozni egy normális adagot, sehogy sem lesz finom... adott pl egy citromos saga zöldtea, 0.2 es pohárba, kevés cukorral nem finom, picit többel sem.. édesítővel még rosszabb.. citromlé sem segit :'(
2015. jan. 3. 21:33
 1/8 A kérdező kommentje:
nem vagyok 10 éves pisitke, sem szőkenő, és ballábbasnak sem érzem magam, de SOSEM sikerül normális házi teát készítenem x.x
2015. jan. 3. 21:34
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Ócska teából nem is lehet.
2015. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A sága az nem felvágott?:D Mit keres a teába? :DDD
2015. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben átérzem a problémád:) nekem se jön mindig össze de ha igen akkor nagyon feldobódok:D nekem a pickwick a kedvencem..így csinálom: berakom a vízzel teli csészét kicsit több mint egy percre...utána belerakom a filtert...kb 2 , 3 perc múlva kiveszem, fél teáskanál citrom, két teáskanál cukor..jó szórakozást;)
2015. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld mézzel, én a kávét is azzal iszom :)
2015. jan. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Velem is hasonló volt.

A Saga tea, hidd el, lehet hogy olcsó, de nem jó! És űanyag.

Vegyél mondjuk filteres pickwick teát, én egy nagyobb bögrébe szoktam áztatni egy db. filtert, hozzá teszek egy db kockacukrot+mézet!:) Nekem így pont kellemes, elég.

2015. jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!
2015. jan. 22. 22:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Brr, Saga zöldtea... Abból nem is lehet finomat készíteni! A Sir mortontól pl az is jobb, de nem jó tea a Saga, főleg nem a zöld.

Én is Pickwicket szoktam, vagy néha Lipton, Teekanne, Milford, de ezek drágábbak, nem mindig veszek.

Nekem 2-3 dl-es bögrében erős szokott lenni, 1 perc áztatást meg pocsékolásnak éreznék. A számomra megfelelő adat egy filter (pl. Pickwick) egy fél literes bögrébe, 3-4 kiskanál cukor (vag, semennyi), és egy kevés citromlé (citromból, nem flakonos). A filter hagyom kb. 6-8 percig ázni, és amikor már csak langyos, akkor tökéletes!

2015. ápr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!