Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Anyu megismerkedett valami...

Anyu megismerkedett valami dietetikussal, és folyton róla beszél! Ide akarja hívni, hogy mindenkinek kialakítson egyedi étrendet! Mit akart beleszólni abba hogy mit ehetek? Hogyan rázzam le azt a nőt?

Figyelt kérdés

Dietetikus? Aki bele szól, hogy ne egyél fehér kenyeret mert mennyi kalória van benne? Meg glutén, meg nem barna cukor, meg fehér liszt?


Hmm... Több száz ha nem ezer évig megvoltak az emberek enélkül, csak valami pénzmániás kitalálta ezt is hogy szóljunk bele mi a káros, és mi nem!

De semmi haszna nincs, csak humbuk, mint a marketingesek olyanok!


Hogyan rázzam le, ha ide jön faggatni, hogy mit eszek, meg mennyit? Nekem ne szóljon bele, hogy mit egyek, és mit nem, nem vagyok elhízott!



2015. jan. 12. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Ne legyél ilyen ellenséges.

Hallgasd meg, utána meg te döntesz, hogy megfogadsz-e valamit abból, amit mond. Ki tudja, talán tud neked is jó tanácsokat adni.

Szerintem ez tök jó ötlet anyukádtól.

2015. jan. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább örülj, hogy anyukád törődik veled. Attól, hogy nem vagy elhízott (láthatóan) még lehetnek olyan problémáid, amiket helyes étrenddel helyre lehet állítani. (pl. pattanásos bőrt szeretik mindenféle kencékkel, meg fogamzásgátlóval kezelni, pedig a legtöbbeknek elég lenne, ha csak normálisan étkeznének)
2015. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 DarkLantern ***** válasza:
59%
A legkönnyeben úgy rázhatod le ha meghallgatod, bólogatsz aztán elfelejted.
2015. jan. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Somogyi-Kovács Anita válasza:

Helló!

Szerintem elsőként is nem baj ha megköszönöd, aztán nyugodtan mond meg édesanyádnak, hogy Téged ez nem érdekel, hiszen ő fizeti ki a dietetikus díját, feleslegesen ne verje magát költségbe miattad. Én egyébként dietetikus vagyok, és nem dolgozom senkivel, aki nem akarja, mert másra ráerőltetni, azt amitől fél (mert, hogy igazából meg vagy ijedve, ami normális, hisz az ismeretlen dolgok sokszor ijesztőek lehetnek az izgalmasságuk mellett!) nem szabad! Még akkor sem szabad egy szülőnek, ha jót akar a gyerekének, kivétel, ha komoly probléma van. Te jól érzed magad így a bőrödben és ez nagyon jó dolog. Majd ha Te változtatni akarsz, akkor megoldod, ráérsz akkor segítséget kérni! Tehát nem kell lerázni senkit, hanem legyél őszinte, és akkor Te sem rabold egy szakember idejét feleslegesen! Ha gondolod, akkor utána is nézhetsz, hogy ki is az a dietetikus, elkérheted anyukádtól a nevét, megnézheted az interneten, hogy mit, hogyan csinál, szimpi e vagy nem. üdv, Klima Anita

2015. jan. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!