Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi mézet szabad enni maximum?

Hecvid kérdése:

Mennyi mézet szabad enni maximum?

Figyelt kérdés

Amennyit tudok a mézről, az nagyjából az, hogy elvileg roppant egészséges, valamint hogy sok fajta természetes cukor található benne.

Azonban ha jól tudom, az ember, napi ajánlott cukor bevitele, egy kávéskanálnyi cukor (kristálycukor azt hiszem). Tudom, hogy a kristálycukor nagyban más, mint a mézben lévő cukor, de nem tudom mennyire, és ez volna az, ami miatt kíváncsi vagyok, a méz ajánlott mértékére, ha van neki.


Persze tudom, hogy szinte mindenki több cukrot fogyaszt a fent említett mértéknél, azonban azért ezt kérdezem, mert elméletileg az ennél több, már nem egészséges.



2015. máj. 17. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Valóban, a méz elég tömény cukor (olyan 80%-a szénhidrát? valami efféle, a lényegen nem változtat), de vannak pozitív tulajdonságai (s nem csak az, hogy roppant finom).

Abban eléggé bizonyos vagyok, hogy nem lehet megmondani, hogy egy embernek ennyi még egészséges és kész. Sokfélék vagyunk. Bocs, ezzel nem vagy előrébb, kérdező, de szerintem kb. lehetetlen jó választ adni az ilyen kérdésre...

2015. máj. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Amennyi jól esik. Sokat úgy sem tudsz belőle enni egyszerre, mert nagyon tömény.

Az pedig ostobaság, hogy naponta csak egy kávéskanál cukor az egészséges. Ezek az ajánlások többsége nem igaz.

2015. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudod számolni magadnak. Számold ki hogy hány g szénhidrátot érdemes bevinned egy nap, aztán ehhez igazodva fogyassz mézet.
2015. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
A méz sajnos kb 98%-ban cukor. A maradék 2% benne ami egészséges. Mértéktelen fogyasztása nem ajánlott.
2015. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a 98% még mindig csak 70-80%-os cukoroldat...
2015. máj. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Ez a lényegen szerintem nem változtat. Gyorsan felszívódó szénhidrát, tehát cukrok közül az előnytelenebbek közé tartozik. A kristálycukor glikémiás indexe 68, a mézé 62, ezt nem nevezném érdemi különbségnek (viszonyításként: a fruktóznak 23, a szőlőcukornak pedig 100). Magasabb zsírtartalmú (pl jó tejszínes) folyadékban oldva ez némileg csökken.
2015. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kosh1983 válasza:
A méz, mivel természetes édesítőszer, nyugodtan ehetsz belőle szinte bármennyit. Igen magas a kalóriatartalma, de annyira könnyen felszívódik, hogy nem fog rád ragadni szinte egy deka zsír sem. Ezt mint méhész mondom neked, aki 30 évnél több ideje méhészkedik. Eddig egyetlen egy rendszeres mézfogyasztónk sem panaszkodott elhízásra. Pedig ha hizlalna a 30 év alatt kaptam volna ilyen visszajelzést.
2021. jan. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!