Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi az átlag emberi fogyasztás?...

Mi az átlag emberi fogyasztás? Forintban?

Figyelt kérdés

Havi 7500 ft-tól 60ezerig már mindenfélét láttam. És ez egy főre.

De az átlag kb mennyi?


2015. jún. 1. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani, de ha mond is valaki egy átlagot, az még nem fog egyetlen emberre som stimmelni.
2015. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az is kérdés, hogy miket számolsz bele? A lepedő használatot, ruhát, fésűt, sampont, mindent? Vagy csak az ételt, amit bevisz, ahhoz hogy éljen? :)
2015. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak ételfogyasztásra gondolok. És azért kérdeztem itt az átlagot, mert pl akik 10-15ezres összegeket írnak azok mindig le vannak szavazva meg leszólva hogy ez nem létezik, ilyen nincs. Pl én ennyit sem költök (7500), szóval ilyen is van... de egy 10-15ezer az olyan vészesen átlag alatti összeg lenne, vagy mi? Nekem nem tűnik annak.
2015. jún. 1. 19:27
 4/8 anonim válasza:
100%

Hát attól is függ, hogy ki milyen árban veszi meg az ételt. Pl nem mindegy, hogy valaki vesz egy rúd parizert 300 forintért, valaki pl. meg csak a márkás 10dkg/400 forintosat eszi meg.

Nálunk két főre kb. a kaja meg van heti 7000-8000 forintból, ebbe benne van napi 2 liter tej és 0,5 kg kenyér, plusz pár naponta felvágott, sajt, vagy amit épp megkívánunk. Ha többször eszünk húst, akkor ez ugye feljebb megy, de nyilván függ attól, hogy ki mit főz vagy épp mi fogy el.:)

2015. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mi eléggé átlagbérből élünk, és átlagosan is étkezünk, vagyis talán kicsit kevesebbet eszünk, mint a magyar átlag és biztos, hogy kevesebb húst. Négyünknek ételre 20 ezer Ft megy el hetente, gyümölccsel mindennel együtt, és arra tippelnék, hogy az átlagnak, amiben benne vannak a szegényebbek és a tehetősebbek is, heti 10-15 ezer Ft lehet. Persze, itt akinek már van internetje és hozzá tud szólni, nyilván többre gondol majd, de én beleveszem azokat a nyugdíjasokat és vidéki szegényeket is, akik nem GYK-znak.
2015. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A heti 10-15 ezer Ft-ot 1 főre értettem!
2015. jún. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Heti 10-15 nekem soknak tűnik (átlagnak). Én nem érzem hogy spórolnánk a kaján, így 30 000 megy el rá fejenként havonta, vagy picit felette. És szerintem ezzel az átlag fölött vagyunk, persze ezt nehéz megmondani. De látom pl anyósomék mennyiből gazdálkodnak falun, szerintem kettőjük kosztja megvan 30 000-ből.
2015. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi az átlag, de a mi 25-30 ezrünk (egy főre) elég tipikus... De valamivel alatta is egészen normális.

Még csak az ételmennyiséggel és a minőséggel vagy az étrend speciálisságával sem korrelál nagyon erősen az ételköltség, nálam semmiképp, mindig hasonlóan fogyasztottam, lehetett az normálabb táplálkozás, paleo, ketogén... Bár ez utóbbinál azért egy idő után már leesett az ételköltség, de fel tudom tornászni könnyen, most épp nem akarom, nagyon egyszerű korszakom van.

Havi 15 ezerből még prímán ellennék, alatta már kezdene rezegni a léc, speckó étrendem van, amibe rengeteg olcsó alapanyag nem fér bele.

2015. jún. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!