Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Áttértem "elődeink életmódjára...

Áttértem "elődeink életmódjára" étkezés téren és azóta sokkal jobban érzem magamat, energikusabb vagyok, meg úgy alapból egészségesebbnek érzem magamat. Szerintetek ez csak placebó, vagy valóban van alapja?

Figyelt kérdés
Szerintem van alapja, de az ismerőseim sorra lehurrognak egyet kettőt kivéve. Például ami nagy sláger most nálunk az a házitej. Nem automatából, hanem egy helyi nénitől vesszük. (Szüleimet is "átneveltem"). Én alapból pl utáltam a tejet. Aztán megkóstoltam a házit (természetesen forraljuk) és nyami. Imádom. Akár egy fél litert is meg tudok belőle inni egy nap. Befőtteket, savanyúságokat is autentikus módon készítjük. Mangalica zsírt használunk és olyan ételeket készítünk, mint dédanyáink. :) Húst is csak háztól veszünk, vagy nagyszüleimtől hozzuk. Teljesen normális felfogásúak vagyunk egyébként, szóval nem ilyen elvont kattant család. Egyszerűen csak jött egy ilyen sugallatom, ha úgy tetszik kattanásom. Most azzal fogok próbálkozni, hogy tejfölt, túrót, vajat készítsek házilag. Ha meglesz a kemencénk (nyüstölöm szüleimet), akkor pékárukat is itthon. Szerintetek valóban lehet emiatt az, hogy energikusabbnak érzem magamat? Egyébként nem híztam sem a zsírtól (korábban kókuszolajat használtunk), sem a házi tejtől, sem az autentikus ételektől. (Holott elvileg azt mondják, hogy a magyar konyha hízlaló). Ti ezt hogy látjátok?

2015. jún. 6. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

biztos használ valamit,hogy nem a bolti adalékanyagokkal telített cuccokat veszed,habár ettől nem tudod teljesen megóvni magad.sajnos háznál is a génmódosított kukoricával etetik a disznót,és a tehén is vegyszeres szénát eszik,ami persze a tejbe is átmegy,de legalább a feldolgozás során nincs telenyomva adalékkal.ez is számít.mondjuk én utálom a tejet,a házitól egyenesen hányok,és egészségtelen dolognak tartom.a tejtermékeket megeszem,de abból sem mindent,joghurtot pl nem.inkább csak sajtot,vajat,kefírt,tejfölt

a házi kenyérsütés is jó ötlet.valamit biztos jelent,az tény

2015. jún. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" Befőtteket, savanyúságokat is autentikus módon készítjük." Ez mit jelent?

Amig nem tudjuk, hogy elötte hogyan étkeztél, hogyan hasonlitsuk össze? A felhozott példáid önmagukban nem meggyözöek.

2015. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

Mivel elődeink egészségesek voltak, nem ismerték az étel allergiát, egészségesen éltek. Ma állandóan változik, hogy mi az egészséges és mi nem. Ami tegnap még jó volt, ma már káros. Ezért nem érdemes ezekre hallgatni.

Kenyeret viszont süthetsz a sütőben is. Én már évek óta sütöm itthon.

2015. jún. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Igen, sütőben is teljesen jól lehet kenyeret sütni. Ma már nem eszem glutént, ahogy laktózt sem, de nagyon sokáig magam sütöttem a kenyeremet.


Nyilván jó, ha a bolti cuccokat kihagyod... Ahogy már írták, van, aki a Te ételeidtől sem lenne jól, vannak szintek. De egy szokásos étrend és a házi dolgokra alapozás között azért van minőségbeli különbség, ha nyilván nem teljesen ideális egyik sem ma már.


Nem csodálom, hogy nem fogytál, hús, zsír, ezekkel akár fogyni is remekül lehet, OK, a tej inzulinemelő, node a hízáshoz kalóriatöbblet is kell s ha nem szénhidráton élsz, az rengeteget jelent, manapság azt sajna túlzásba viszik az emberek, pedig hormonálisan és a csekély laktató ereje miatt is inkább a hízást támogatja s az egészségnek sem jó a rengeteg szénhidrát.

2015. jún. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!