Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Pálinkafőző cefre leégés ellen?

Pálinkafőző cefre leégés ellen?

Figyelt kérdés

Nemrégiben építettem egy pálinkafőzőt és egy olyan ötletem támadt, hogy az üst aljára tört üveget tartalmazó rekeszt építek be az egyenletes hőelosztás miatt.

Működhet ez? Egy képet linkelek ha értetlenül fogalmaztam volna.


[link]



2015. jún. 24. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
inkabb keress egy megfelelo gaz egofejet a langhoz.
2015. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez semmit se segitene


Kerese egy nagyobb üstöt és ted bele amibe a vefre van és zár le a nagy üstöt hogy csak csak a nyomás tudjon kijönni mert máskép föl robban de nagy mértékbe nem gözölőg így nem olyan brutális mértékbe veszit hőt. És nem tudod oda égetni ha akarod se mert nem mehet 100 fok fölé a hőmérséklete


Üzemi konyhákba is használják ezt csak ott zárt rendszerként és ugy szabályozák a meligitést hogy adot nyomást tartson

2015. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Régen főzök és a leégést egy olyan dologgal előzöm meg ami úgy néz ki mint egy lefordított tölcsér az üst egész aljába szét terüljön az alja és legyen 3 cs ami függőlegesen el emeli az üst aljától hogy a széleinél ne álljon meg a cefre de a tölcsér emelkedése ne legyen nagy 25-30 cm a közepébe a cső ami felfelé áll nagyobb legyen a colos csőnél azt hiszem5/4 es és az üst oldalának a magasságáig érjen és 4 oldalra legyen ki fúrva a tetejétől majdnem a tölcsér ig 14-15 mm juk legyen végig

Ezzel azt éred el hogy alól be megy a cefre lé de nem engedi le az aljára a sűrűt és a lé elkezd cirkulálni megindul a fóró cefre a csövön felfelé és forog a folyadék nehezebben ég le de még így is le éghet ha nagyon tüzelsz alatta

Nekem ez van benne a főzőben és csak körte alma barack hoz használom a többi nem ég le

2015. jún. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!