Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tejföl? 850 grammos tejföl...

Tejföl? 850 grammos tejföl felbontás után mennyi ideig őrzi meg a szavatosságát hűtőben tárolva?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy az a 850 gramm viszonylag nagy mennyiség - tehát, ha nem fogy el pár napon belül, akkor vajon meddig lehet eltartani?


Mit tapasztaltatok?


Vagy rá van írva esetleg a dobozára?



2015. júl. 9. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Rá van írva a dobozára. Az felbontás után is érvényes, nem hermetikusan van lezárva, csak úgy, hogy észrevedd, ha valaki a boltban nyitogatta volna.
2015. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :-)
2015. júl. 9. 15:04
 3/9 schocko ***** válasza:
100%
Felbontás után már nem érvényes a dobozán lévő időpont, pár napot kibír, de egy hetet már csak igazán jó hűtőben...
2015. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké! Akkor szerinted csak pár napot bír ki felbontás után? Mondjuk mennyit, hármat?
2015. júl. 9. 15:42
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Hülyeség, a vödröset vissza lehet zárni ugyanúgy, mint korábban volt, csak az a pöcök törik le, ami a bontatlanságot jelzi. Nincs hermetikusan lezárva eredetileg sem.

Azt meg látod rajta, ha nem jó, penészes lesz. De ha megkóstolod, akkor úgyis észreveszed, ha valami baja van. A tejföl amúgy sokáig eláll, egy hétig is simán.

2015. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó. Szerintem akkor az lesz a legjobb, ha kipróbálom - és majd meglátom, hogy mi lesz.
2015. júl. 9. 17:14
 7/9 schocko ***** válasza:
100%

"Hülyeség, a vödröset vissza lehet zárni ugyanúgy, mint korábban volt, csak az a pöcök törik le, ami a bontatlanságot jelzi. Nincs hermetikusan lezárva eredetileg sem."


-ez nem pont így van, mert amikor belenyúlnak vagy levegő éri, akkor gombák és baktériumok kerülnek bele és azok bizony imádnak a tejfölben...de egyébként az orrod, szemed, nyelved megmutatja majd amikor már nem lesz jó...

2015. júl. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jó!

Igazából nem én fogom enni, de akkor a szagán biztosan érezni fogom, ha megromlana.

Bár lehet, hogy ezek után nem veszem meg a nagy kiszerelésűt, csak egy kisebbet.


Köszönöm a segítségeteket!

2015. júl. 10. 08:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Kb. felbontáskor a dobozon lévő lejáratig lévő napok száma osztva kettővel.


Sok oldal-t olvasva 4-10 napot írnak.

Szerintem attól függ hogy 4 vagy 10 nap, hogy milyen friss volt mikor kibontottad. Hiszen ha a dobozán az van, hogy holnap jár le akkor már egy napnál nem fog tovább elállni felbontva se. Szerintem egy teljesen friss tejföl-re értik a 10 napot.

Egyébként meg attól függ, hogy a lejárat előtt mennyivel bontjuk fel. Szerintem arányosan csökken.


Ha egy friss lezárt tejföl kb 20 napig jó és egy friss felbontott 10-ig akkor az annyit jelent, hogy megszámolod a lejáratig hány nap van és ha elosztod 2-vel akkor kapod meg, hogy meddig lesz jó kibontás után. Tehát ha 5 nap múlva jár le a tejföl lezárva akkor felbontva 2-3. Ettől függetlenül lehet tovább is jó egy kicsit de ha nem tudod ízre vagy szagra megállapítani akkor kb ezt a számot vedd figyelembe.

2019. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!