Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kamionosok! Milyen ételeket...

Kamionosok! Milyen ételeket visztek otthonról magatokkal? Könnyű melegíthetőség, eltarthatóság miatt? Apró süti?

Figyelt kérdés
2015. szept. 29. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy egyre kevésbé érdemes otthonról túl sok kaját vinni, mert kint sem drágább, sőt.


Legyen a kocsiban mindig egy tucat konzerv, lehet egy határzár - ugye mint mostanság - legyen víz, éhen ne halj. De amúgy jobb frisset enni. Én mindig viszek egy zsák krumplit. Felteszel pár szemet főzni héjában, ez a fülkében sem gond, nincs szaga, hozzá hagyma karikára vágva, szalonna, szuper, kiadós vacsora.


Gyors rizs, szintén a fülkében is elkészíthető, rá valamilyen szósz, Uncle Ben's vagy hasonló. Vannak a zacskós levesek, Smack és hasonlók, sok tészta benne, elég laktató, de kicsit fel is lehet javítani.


Spagetti, tésztaételek, szintén, vízben megfőzöd, a főzővíz zutty ki az ablakon, rá spagetti szósz, reszelt sajt - mindenhol kapható.


Nekem a Volvó - ban egy kis fagyasztó is van a hűtőn belül, bele virsli, olyan amit a tasakjában is lehet főzni, fagyasztva sokáig eláll, ha este megállok bele a főzővízbe, hozzá két - három sör lecsúszik, gyorsan megvan.


Konzerv bab. Ezt inkább hétvégén szoktam, ez már kívül főzős. Hagymás babot főzök, afféle Bud Spencer módra, szalonna kockák, sok hagyma megpirítva, fűszerek, rá a konzerv bab, baromi kiadós.


Érdemes nézni st22lacika videóit a Youtube - on, ő sokféle tanácsot ad főzésről, egészséges ételekről meg sok minden másról a kamionos élettel kapcsolatban.

2015. szept. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket.. :-)
2015. szept. 30. 20:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok kamionos, de rutinos túrázó-sátrazó.

pár ötlet:


vitaminok, zöldségek:

alma, körte, káposzta elég jól eláll, hűtés nélkül is.


tea, kávé, instant leves, forrócsoki nagyon jól tud esni és nem kell hozzá sok, hogy elkészítsd.


ha egészségeset és gyorsat akarsz, akkor ajánlom a zabpelyhet, egy kis forró víz, esetleg egy kanál lekvár és kész. az ilyen reggeliző pelyhekkel ellentétben egészséges, nem cukros, és tápláló.


ha húst ennél, akkor kolbász, szalonna, szárított sonka, szalámi elég jól eláll, hűtés nélkül is.

a parmezán sajt szintén, és nagyon feldobja pl. a szendvicsedet.


jó ha tartasz valami fehérje szeletet, müzliszeletet, kekszet is, ezek gyors "tűzoltásra" kiválóak, és ha egy tea, kávé, bögrés leves mellé eleszegetsz egy-kettőt, akkor az már egy könnyed reggeli.

2015. okt. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!