Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szakácsképzésnél milyen nehéz...

Szakácsképzésnél milyen nehéz az elméleti része a tanulmánynak?

Figyelt kérdés
Mikről tanulnak? Itt remélhetőleg többen is olvassák a gyakorit. :)

2016. márc. 5. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én ismerősöm elvégezte, de nem roppant bele.Voltak sokszorosított receptjeik, aztán különböző eljárásokról tanultak: rántás, habarás. Volt anyagismeret, főleg húsfajták. Volt még angol is:)De én inkább arra emlékszem, hogy sok volt a gyakorlati óra egy tankonyhán. Szóval nem szenvedte meg.
2016. márc. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha valaki komolyan gondolja, akkor azért annyira nem könnyű.

Már csak azért sem, mert maga a tananyag egy elmebeteg módon összehányt, mindenféle logikus felépítést nélkülöző ámokfutás, ami nem könnyíti meg a tanulást.

Ráadásul annyi haszna van, hogy ha valaki megtanulja, akkor le tud vizsgázni.

De az életben nem megy vele sokra.

2016. márc. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Noblesse Oblige ***** válasza:
54%
Szakács végzettségű ismerősömnek én tanítottam meg, hogy készül a rántott hús. Mert nem tudta. Sokat érhetet a képzés.
2016. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ő biztos szakszerűen tanulta meg a nevét, nem tudja ezt a köznapi nyelvet, mint "rántott hús", sztem ez lehetett, ne írjuk le ezt a szakmát sztem egy ember miatt. :) Sztem feléjük vmi olyan lehetett a hivatalos név, h bundában sült szelet, és akkor azért jogos, h nem tudja, h te mire gondolsz. :)
2016. márc. 6. 17:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyan cukrász vagyok, de sok elméleti óránk közös volt a szakácsokkal. Én felnőtt képzésre jártam, gondolom ezeken kívül középiskolásoknak alap tantárgyaik is vannak.


Amik felnőtt képzés keretein belül voltak:


- tankonyhai gyakorlat (főzés-sütés)

- szakács elmélet (receptek, technológiák, történelmi) áttekintés

- élelmiszer ismeret (ez elég húzós, de én imádtam)

- gazdaságtan (matek)

- vállalkozási ismeretek

- higiéniai és biztonsági alapismeretek

- szakmai angol


Ezen kívül teljesíteni kell minimum 150 óra külsős gyakorlatot, tehát el kell menni dolgozni étterembe (ingyen).

2016. márc. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!