Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a veganizmusról?

Piriiiii kérdése:

Mi a véleményed a veganizmusról?

Figyelt kérdés
Nem vegetarianizmusról, hanem veganizmusról, mint életmódról, felfogásról, és annak minden dolgáról. Például nem tartod túlzásnak, ha valaki vegán, és rossz lelkiismerettel vezet autót az üvegnek csapódó bogarak miatt? És ilyesmik.
2016. máj. 3. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem értek egyet a felfogással, persze én is sajnálom kicsit azokat az állatokat, amiknek úgy okozok kárt hogy semmi hasznom nincs belőle. De mindemellett lelkes horgász vagyok, a megtartott zsákmányt magam utöm le és pucolom meg, és elfogyasztáskor se érzek semmi bűntudatot. A halnak vége, de én jól laktam. Ennyi.
2016. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem tartom túlzásnak egy szintig, én is sajnálom a bogarakat s minden állatot, akinek közvetve a halálát okozom (elég nagyszámú lehet ez), de mit lehet tenni?

Pedig én nem is vagyok vegán, csak egy kicsit tájékozott és tudatos lény, akinek nem tetszik a civilizáció számos eleme... Persze az emberiség jelenlegi létszámával nehéz jól csinálni a dolgokat, főleg, hogy az átlagos homo sapienset kicsit sem érdekli, hogy mennyire károsan él...


Persze ha valakit komolyan frusztrál a bogarak halála, az azért már túlzás, illetve OK, de akkor éljen autó nélkül, s persze iparcikkek nélkül, teljesen önállátóan s ne legyen üvegablak a házán, mert annak a madarak tudnak nekirepülni... Nálunk pusztultak már el kismaradak emiatt, pedig csak pár éve van házunk.


A veganizmus teljesen szimpatikus, addig, amíg a bigott vegánoknak nem száll el az agyuk s nem kezdik el oltogatni az egyéb embereket, mert azok bűnösek, míg ők szentek és piedesztálon állva eszik a bűntelen vegán tojásukat (teljesen konkrétan gyártanak nekik olyat növényből, kiscsirkés mintájú tojástartóban meg minden)...

De tartottak már vegánok komplett idiótának amiatt, mert alapesetben nem eszem gabonát. Jó, ez egyetlen eset volt, mindenesetre nagyon durva tud lenni, ha táplálkozásunkat megosztjuk egy rosszabb fajta vegánnal.


A normális vegánokat kedvelem, a vegán konyha pedig igen csábító. A durvábban szénhidrátszegényen, de egészségesen étkező vegánokat pedig nagyon tisztelem, ilyen szintről én jelenleg csak álmodhatok.


A felfogás tehát OK, csak azért ne feledkezzünk el arról, hogy a vegánok miatt is sok állat pusztul el, nem tehetnek róla s jobb, mintha még több, de azért senkinek sem közel nulla az ökológiai lábnyoma. Úgyhogy a magas lóról szálljunk le, ha már nagy balgaságunkban felmásztunk rá. Különböző szintek vannak, nem bűnösök és bűntelenek, mint ahogy az elvakult vegánok örülnek maguknak a blogjaikon (rengeteg vegán blogon jártam már életemben, ez elég természetes az én ízlésem s érdeklődésem mellett).


Természetesen a vegánutálókról is megvan a véleményem.

2016. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

A bogaras példát hülyeségnek tartom, de amúgy a vegán egy nagyon megfontolt,etikus életmód és étrend, minden tiszteletem azé, aki be tudja tartani.


A sajtról nem tudok lemondani :(


Semmi más nem okoz gondot, a tejtermékeket rég növényi alternatívákkal helyettesítem, húst 14 éve nem fogyasztok.

2016. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Eszter76 ***** válasza:
26%
A cseresznyében ők is megeszik a kukacot véletlenül... még ha nem is akarnak tudni erről... és a kenyérbe is belesülhet a pók, akár tetszik, akár nem.
2016. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Én is vegán vagyok. Ez az életmód a legjobb etikai, környezetvédelmi és egészségügyi szempontból is. A szélvédõnek csapódó bogaras dolog vicces, amit irtál :D Itt nem arról van szó, hogy minden egyes kis bogárra oda kell figyelni, hanem, hogy a tõlem telhetõ legkevesebbet ártsak a környezetemnek. Lehet élni hús, tojás, tejetermékek és minden egyéb állati eredetû dolog nélkül. Akkor miért kéne állatok megöléséhez hozzájárulni feleslegesen? Ha csak húst nem eszel akkor már 90%-al kevesebb vizet fogyasztassz.
2016. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Én vegán vagyok. Életem legjobb döntése volt, egészséges vagyok, jobb a közérzetem, nyugodtabb lettem. Szeretek vegán lenni. Túlzásnak tartom a bogaras példát, úgy kell élni a vegan "felfogás" szerint, hogy a legkevesebb állatnak árts, egyenrangú legyel a többi élőlénnyel.(De például ha meglátok egy bogarat a földön, nem taposok ra, hanem kiviszem.) 100%-bán lehetetlen vegánnak lenni, mivel ezalatt nem csak az étkezést értjük. Ezzel szemben senki sem lehet tökéletes, de törekedhet a tökéletességre, igy ami csak tőlem telik, mindent megteszek, hogy a lehető legkevesebbet ártsak. Azt gondolom, hogy ha ennyit meg tudok tenni, hat miért ne tennem? Kiskorom óta imádom az állatokat. Amióta hallottam a vegansagrol, azóta vagyok az. Az állatokért, az emberekért, a Földért és magamert🌱🐷🌎(Ps. Nem erőltetem senkire ra, nem vagyok agresszív, pszichopata, csak néha beszélek erről, hogy tudja az ember mit eszik, mit visel, mert sokan nem tudjak. Ezt viszont abszolút jószándékból teszem.)
2016. máj. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Én is lassan egy éve vegán vagyok és ahogy az előttem szólók tök jól leírták: a lényeg nekem is a felesleges károkozás elkerülése. Nincs valójában szükségünk (már) állati eredetű kajára/ruhára stb, akkor minek kínozzuk szegény földlakó társainkat? Persze mint ahogy semmi mást sem, ezt sem lehet 100% tökéletesen csinálni. De már szerintem fél siker ha az ember sajnálja a bogarat a szélvédőn ahelyett hogy legyintene és azt mondaná hogy kit érdekel, hiszen "csak" bogarak.


Én lehet a butábbik (agresszív, pszichopata stb) vegánok közé tartozom mert én sokszor leállok vitatkozni a témában. Engem kifejezetten dühít ha valaki csak a saját kis szokásai védelmében (mert azért lássuk be, nem következmények nélküli szokásról van szó, nem olyan mint a cigi amivel nagyjából csak magának árt az ember) mindenféle hülyeségekkel, leszólással, kifigurázással támad, ill. téveszmékkel támasztja alá a kegyetlen szenvedést okozó "hóbortját", ami a "saját magánügye".

Ez nekem olyan mintha 200 éve egy rabszolgatartó azzal magyarázkodott volna nekem hogy "dehát mindig is voltak rabszolgák", vagy "rabszolgamunka nélkül összeomlana a gazdaság" vagy "dehát őket erre tenyésztettük". Egyszerűen abszurd.

Én ezt nem tudom magamban elnyomni.

2016. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző, megértelek. Én elvileg intelligens vagyok, de a vitákat nehezen tudom megállni. Abban persze nem hiszek, hogy sokakat elgondolkodtatok, ez inkább csak leírt gondolat, fogalmazási és érvelési gyakorlat a részemről...

A rabszolgás példát jónak tartom, én is felhoztam már őket, annyira hasonló a kettő.


Az ízeltlábúak védelme egyébként mélységesen logikus számomra, nekem a húsevéssel (azért nem akármilyen hús evésével, az állatkínzást minden szinten utálom) is összefért. A legyeket is kiengedem, a pókok pedig elég jól elvannak a házamban, örülnék, ha kevesebben lennének, de most mit csináljak? Nem ölhetem meg őket, aranyos kis állatok, olyanok, mint én, csak ártatlanabbak. Az emberi felsőbbrendűség érzete kicsit gyenge bennem, főleg elnézve pár emberi lényt...

A kullancsok így jártak, ők sem tehetnek róla, hogy annak születtek, de nekik nem kegyelmezek. Az élet már csak ilyen. Nem százszázalékosan pacifista.

2016. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
ha otthon tartasz tyúkokat, azok nem szenvednek, azt a tojást sem ennéd meg? az tényleg nem fáj nekik. persze, sajnálom az állatokat, de engem személy szerint jobban megvisel, ha egy embert ölnek meg, mintsem egy haszonállatot
2016. máj. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!