Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ez hogy lehet? Eredeti holland...

Ez hogy lehet? Eredeti holland sajtokat 1700 Ft per kg-ért veszek üzletben . Érett, finom . Hazai komolyabb sajt kb 3 ezer és az se mind érlelt hanem ömlesztett és ráadásul jellegtelen.

Figyelt kérdés
A minőség és az árak összehasonlításként aránytalanok .

2016. máj. 11. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ez hogy lehet. Én már nem veszek hazai sajtot boltban, csak piacon, ahol a termelő árulja a sajátját. Az viszont drága.

Nekem is ízlenek a holland sajtok, finomak.

Pontosan ez az a helyzet, ahol nehéz lesz átszoktatni a vásárlókat a magyarra, ha drága és rossz is.

2016. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Talán fele ennyiért jön a cucc ide és így is buli eladni , esetleg beszerzési áron adják hogy jöjjenek az ára miatt .
2016. máj. 11. 15:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik üzletben árulnak ennyiért holland sajtot?
2016. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A Tesco-féle Maasdamer tömbsajtra gondolhat.
2016. máj. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Viszont az hogy lehet, hogy az eredeti holland sajtok Hollandiában sokkal drágábbak, mint Belgiumban? Ellenben minden más nyugati országban a holland sajtok inkább alsó polcosak, Svájcban az összes bolt kínálatát nézve a legolcsóbb sajt a dennerben a holland gouda. Mondjuk olyan is. Persze több tízszeres árkülönbség is lehet ugyanolyan sajtok között is, azt ne feledjük, és te pont a legolcsóbb holland tejipari mellékterméket hasonlítod össze a drágább magyarral. Ámbár illik azt is megjegyezni, hogy a holland klíma mennyivel kedvezőbb a marhatartásnak, illetve az ottani gazdák olyan agrártámogatást kapnak, hogy mindent bőven előállítási ár alatt tudnak termelni. Különben hogy lehet olcsóbb a fűtött fóliában termesztett, drága holland munkaerővel gondozott, ezer kilométereket hajózott paprika olcsóbb AFRIKÁBAN, mint a helyi termék? Ez az aránytalanul magas agrártámogatás a nyugati államokban okozza ezt leginkább. Pl. hogy lehet svájcban, atyaisten svájcban olcsóbb az eper, mint otthon??? 550 Ft/kiló áron lehet venni, 15 frankos órabérben szedik az emberek, ami a parasztnak minimum 30 frank. Tehát aki nem szed le óránként 15-20 kilót, az nem termeli meg a saját bérét sem. Ilyenre lehetne üzleti modellt alapozni? Persze, ha tudod, hogy minden megkeresett frank mellé még kettőt ad az állam, hogy a csóróbb keleti, déli országok parasztjainak is alá tudjon kínálni a hétvégén egyébként porschéval járó gazda... :)
2016. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igaz a támogatási része . Azt tartsd szem előtt hogy a holland Gouda azért híres és nincs akkora eltérés a normál és az extra sajtjaik között , élvezetes mindkettő . Ömlesztett chilis sajtot és hasonló kategóriát hasonlítottam össze a hollanddal ,az ömlesztés nem profi érleléses művelet . Hazai márkás ementáli se hozta azt az elvárást a holland alappal szemben .
2016. máj. 11. 17:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, a gouda, maasdamer, leerdamer híres sajtok, de mind botterkaas, azaz a mi fogalmaink szerint trappista. A gouda jong meg egy kifejezetten lágy sajt, szinte semmi íze, igazán éretlen trappistához hasonlít. A jó holland sajtok mindenütt drágák, persze magyarországon a nyugati ipar hulladékát is el lehet adni jó pénzért, mert ugye a nyugati az csak jó lehet.
2016. máj. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A magyar termékeket bármennyiért el lehet adni, mert mindig akad, aki csak azért megveszi, mert magyarmagyarjajdejó, támogatnikellatermelőket. Nem számít, hogy kritikán aluli a minőség. Én már ott elvesztettem a fonalat, hogy az ilyen-olyan "ÍZŰ", ipari hulladék lapkasajtok drágábbak, mint a belépő kategóriás, jó minőségű német tömbsajtok. Piacgazdaság, nesze neked.
2016. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amiket itthon 1700-ért veszel azok alapszintű sajtok, amiket óriási mennyiségben gyártanak. Az jó, ha neked ízlik, de vannak ettől sokkal komolyabb holland sajtok (csak azok persze nem érnek el a magyar Tescokba, Auchanokba, maximum a sajtszaküzletekbe).
2016. máj. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!