Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az óvodában miért nem engedtek...

Az óvodában miért nem engedtek leves evés közben vizet inni?

Figyelt kérdés
Emlékszek az erőleves olyan sós volt,amilyet azóta sem ettem sehol,mindig rohadt szomjas lettem 2 kanál után,és sose lehetett inni,csak a másodikhoz :( :D Persze nem ez a legnagyobb problémám,csak érdekel
2010. ápr. 19. 22:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Babona.


Én is mindig megszomjazom levesevés közben. de most már felnőtt vayok, senki nem tiltja, hogy igyak. És még nem nőtt béka a hasamban.


Sőt, a kenyeret is frissen, melegen szeretem. Ettől se lett soha semmi bajom.

2010. ápr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Jajj, ne is mondd! Annyira irritált! Sirni tudtam volna.

Ha nagyon nem birtam magammal, akkor kikéretszkedtem a mosdóba, és "kiittam" a csapot.

2010. ápr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerű oka volt.. :) Anyu ovonő volt, tőle tudom, hogy azért nem, mert azok a gyerekek, akik leves közben isznak, tele lesz a gyomruk (a levessel és a vízzel), és másodikfélét már egyáltalán nem esznek, vagy csak turkálják, hisz nem éhesek.


És ez nem lenne baj, de ebéd után egy órával megéheznek, és az uzsi ugye csak 4 körül van. :)

2010. ápr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Így van, ahogy az utolsó válaszoló mondja. Amikor ovis voltam, nekünk megmondták, hogy miért ne igyunk a levesre.
2010. ápr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Nekem se engedték azok a majmok, és még azt is állították, hogy azért, mert nem illik, ami baromság. 4-5 éves fejjel már tudja az ember, ha szomjas. Azóta is iszom vizet a leveshez.
2010. ápr. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
hát nem tudom de én már alapból nem iszok a leveshez vizet pedig már régen nem vagyok ovis! :D szerintem ez emberfüggő (meg persze a só mennyisége sem mind1:D)
2010. ápr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
81%
az ok nem az, hogy hirtelen eltelítődik a has, majd a gyerek fél óra múlva újra éhes. ennél sokkal logikusabb: a gyomornak nem tesz jót, ha először forró, majd hirtelen hideg folyadékkal találkozik. nagyon rossz hatással van az emésztésre :)
2010. ápr. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
haha, de aranyos kérdés. Én ilyenre nem emlékszem, bennem a bűn rossz sárgarépa-főzelék él még....Le akarták erőltetni, én meg gyűlöltem, fúúúj
2010. ápr. 20. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
03:12-sel értek egyet. Én is ezt a választ akartam adni. Plusz hideg-meleg a fogakra is nagyon nagyon kártékony. Persze abba is van logika h kevesebbet ettek majd a másodikból.
2010. ápr. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Örülök, hogy ez másnak is feltűnt :), én is utáltam. Mindig sokat ittam étkezések alatt és ez felnőttként sem változott, mégsem vagyok csontkollekció. Az óvodában egyébként olyan langyosan, majdnem hidegen tálalják az ételeket, hogy a hőmérsékletkülönbség sem árthat.


Bennem ez olyan mély emlékeket hagyott, hogy most, felnőttként - kisgyerekekkel foglalkozom - mindig megengedem, hogy néhány kortyot igyanak a leves mellé is. A szomjúságot a leves önmagában nem oltja, ellenben ha egy alapvető szükséglet - esetünkben a szomjúság - nincs kielégítve, a legfinomabb étel sem ízlik. A kicsik nálunk is szépen fejlődnek, senki sem fogyott még el, amiért ihatott egy keveset evés közben :=)

2010. ápr. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!