Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Holnap lejár a darálthús. Ha...

Holnap lejár a darálthús. Ha lefagyasztom akkor jó lesz még az később?

Figyelt kérdés
2016. szept. 18. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
HA lefagyasztod, akkor "megáll" neki az az idö, ameddig jó, azaz a kiolvasztás után ugyanolyan állapotban lesz, mint ma.
2016. szept. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Ha holnap lejár, már nem fagyasztanám le. Frissebb állapotban kellett volna. Így már rizikós.
2016. szept. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi, én is így gondoltam de a párom elbizonytalanitott... Akkor bedobom úgy ahogy van. Sajnálom kidobni.

Ha romlott a hús azt miből fogom látni?

2016. szept. 18. 20:13
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Fagyaszd le nyugodtan. Ne dőlj be a szavatossági idő fetisisztáknak. A dátum az árun nem varázsige, hogy ha lejárt, akkor éjfélkor Harry Potter suhint egyet a pálcájával, és onnantól mérgező a hús. A lejáratig vállal rá garanciát a gyártó/forgalmazó, de általában később is jó még a legtöbb áru. Ha büdös a hús, akkor ki kell dobni persze. De a darálthús jó eséllyel nem büdös, ha még nem járt le, és az ember általában jól átsütve, főzve eszi meg. Szóval nincs miért aggódnod.
2016. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Érezni.fogom a kiolvadt húson is, hogy budos? (kezdő vagyok azért kérdezek ennyit)
2016. szept. 18. 20:25
 6/12 sanyinak ***** válasza:
100%
Ha fagyasztás előtt nem volt büdös, akkor kiengedéskor sem lesz az.
2016. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Persze, hogy érezni fogod. De ha nem büdös, amikor lefagyasztod, kiolvasztva sem lesz az. Csomagold be jó, mielőtt lefagyasztod, celofános tetejű dobozban nem jó a fagyasztóba tenni, csak nejlonban.
2016. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

Általában amikor a hús még elvileg felhasználható lenne, már akkor állott szaga lesz.

Én ilyenkor már nem szoktam felhasználni, mert megfordul a gyomrom tőle.

2016. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg semmi baja, de én kibontanám, megszagolnám és utána eldönteném.

Meg fogod érezni ha nem jó.... akkor legszívesebben ráhánynál... ha semmi szaga, irány a fagyó

2016. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Nézd meg, ha most fogyaszthatónak ítéled, akkor fagyasszad le és kiolvadás után is ugyan olyan lesz.
2016. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!