Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Társadalmi felmérés! - Te...

Ameoland kérdése:

Társadalmi felmérés! - Te szereted a kávét és rendszeres fogyasztója vagy? Netán egyáltalán nem élsz vele? Miért?

Figyelt kérdés

Felmérést szeretnék készíteni a kávézási szokásokról, és azok mikéntjéről.

Miért fogyasztják,az élénkítő hatása miatt?

vagy a rítusa?

Társaság kovácsoló ereje van a közös kávézásnak?

Az, hogy miből iszom, az meghatározó?

Egy műanyag vagy üveg pohár már egyértelműen ront az élvezeti értékén mint az erre a célra kialakított kávés csésze?

Rendszeres fogyasztók: Ti hogy bírjátok az erős savtermelését az éh gyomorra fogyasztott kávé után?

Koffein függőség létezik, vagy a szokások és rutin megszakítása hat olyan intenzitással a szervezetre, ami fizika fájdalmat vált ki? (pl: fejfájás)

Akik kávéznak és azok is, akik nem:

Ha egy, a kávét helyettesítő természetes koffeinforrással dúsított zabkekszet adnának munkába indulás előtt, amely tartalmazza a napi vitamin és aminosav szükséglet meghatározó részét, leköti az egy éjszaka termelődött savat a gyomorban és amelynek elsődleges célkitűzése az egészséges táplálkozástudat támogatása, akkor azt hogyan fogadnád?

A válaszért nagyon hálás vagyok, köszönöm őket!



2016. okt. 3. 09:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Szeretem.

Nem fogyasztom napi rendszerességgel.

"Társasági program". Pl. egy megbeszélés egy kávé mellett reggel munkatárssal, üzleti partnerrel.

Műanyag, papír pohárból akkor iszom, ha elvitelre hozok valahonnan.

Soha nem iszom éhnyomorra. De egyébként sem vagyok savas, nem vagyok érzékeny az ilyenekre. Egyszerűen csak előtt leszek éhez, minthogy kávézóba érjek :) Otthon reggel egyedül nem kávézom.

Nem a koffein miatt iszom, így a keksz nem lenne nálam helyettesítő.

2016. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a kávét, kb. naponta iszom.

Nem a hatása, hanem az íze miatt iszom elsősorban.

Nálam az erős savtermelés nem jelent problémát, de mivel enyhe hashajtó hatása van és egyébként problémákkal küzdök, ez kifejezetten pozitív számomra.


Létezik koffeinfüggőség, ez tény. De ahhoz azért jelentős mennyiségű kávét kell meginni naponta.


A zabkekszet elrágcsálom én a kávé mellé, szeretem, de a kávét inni akarom az íze miatt és kész, nem helyettesíteni.


Másrészt a kávé az egyetlen káros szokásom, amúgy nagyon egészségesen étkezem, tehát nem igazán érzem szükségét ilyesminek.

2016. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindennap reggel első egy frissen darált kávéból készült eszpresszó tejszinnel, cukor nélkül.

Nincs problémám azzal,hogy éhgyomorra fogyasztom.

A keksszel sem lenne semmi bajom, ha olyan illata lenne, mint egy gőzölgő feketének. Majdnem mindig én főzöm, de hétvégén imádok arra ébredni,hogy a férjem készíti a kávémat.

2016. okt. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Rendszeres kávéfogyasztó vagyok 10 éves korom óta.Eleinte csak sok tejjel fogyasztottam minimális kávémennyiséggel főként az íze miatt, de jó volt anyukámékkal együtt kávézni. Azóta is gyengén szeretem sok tejjel, de bárhogy megiszom, ha nem túl erős.A reggeli tejeskávé nagyon fontos, mert segít felébredni. A nap folyamán is iszom általában 2-3 bögrével.Alacsony a vérnyomásom, és kicsit feldob. Este is szoktam néha inni, mert nekem nem okoz elalvási nehézséget.De előfordul az is, hogy napokig nem iszom, mert mondjuk elfogy hétvégére és lusta vagyok lemenni a boltba.Nem érzem magam rosszul akkor sem, ha nem iszom.
2016. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért fogyasztják,az élénkítő hatása miatt?

vagy a rítusa?


- Is-is. Nekem ezzel indul a nap, szeretem az ízét is, két munkafázis között egy kicsit jó leülni mellé.


Társaság kovácsoló ereje van a közös kávézásnak?


Persze, lehet közben beszélgetni. Régebben a cigi is ilyesmi lehetett, de már az ismerőseim zöme, köztük én is, letettem. A kávé jó arra, hogy megismerkedj valakivel, egy üzleti beszélgetéshez, vagy annak kezdetéhez valahol. Kávézóba menni sokszor jobb, mint étterembe, gyorsabb, nincs olyan kajaszag stb.


Az, hogy miből iszom, az meghatározó?

Egy műanyag vagy üveg pohár már egyértelműen ront az élvezeti értékén mint az erre a célra kialakított kávés csésze?


Nem biztos, bár a műanyag- és a papírpohár szerintem olyan gyorskajás, elvivős megoldás. Nekem a klasszikus presszós pohár is nagyon tetszik, nem csak a csészék. Valószínűnek be is ruházok majd egy készletre. [link]


Rendszeres fogyasztók: Ti hogy bírjátok az erős savtermelését az éh gyomorra fogyasztott kávé után?


Egy szem keksztől elmúlik. Nem véletlen, hogy a legtöbb jó helyen adnak is egy pici kekszet, süteményt a kávé mellé.


Koffein függőség létezik, vagy a szokások és rutin megszakítása hat olyan intenzitással a szervezetre, ami fizika fájdalmat vált ki? (pl: fejfájás)


Nem tudom, talán. Én eszpresszónak iszom a kávét, az erős ízre, de koffeintartalomra nem annyira intenzív.


Akik kávéznak és azok is, akik nem:

Ha egy, a kávét helyettesítő természetes koffeinforrással dúsított zabkekszet adnának munkába indulás előtt, amely tartalmazza a napi vitamin és aminosav szükséglet meghatározó részét, leköti az egy éjszaka termelődött savat a gyomorban és amelynek elsődleges célkitűzése az egészséges táplálkozástudat támogatása, akkor azt hogyan fogadnád?


Nem nagyon érdekelne, ahogy a többi ilyen zabkeksz sem hozott lázba eddig.


A válaszért nagyon hálás vagyok, köszönöm őket!

2016. okt. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
76%
Én kávézom. 19 éves vagyok. Azért mert szeretem az ízét és mert tágítja az ereket.
2016. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem szeretem a kávét, nem is fogyasztom.

Koffeint (light) kólával "szerzek be". Reggel attól ébredek.


Rítusa nálam a teázásnak van.

2016. okt. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem iszom rendszeresen. Nekem egy tejeskávé egy bármilyen egyéb nasival egyenértékű, és nem spilázom túl - készet veszek. Itthon nem főzök soha, nem számít miből iszom, se az hogy koffeines vagy mentes. Nem szoktam másokkal közösen kávézni, mivel frissen, melegen nem szeretem. A feketekávé szagától pedig van, hogy rosszul leszek.

Zabkeksz: mivel nem kávézom rendszeresen, így nem hozna lázba egy koffeinnel dúsított keksz.

2016. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Élénkítő hatása és az íze miatt is iszom. De inkább az utóbbi.

Egyedül is kávézom, de társaságban inni valóban ad valami pluszt.

Mindegy, miből iszom a kávét, erre nem vagyok igényes.

Evés előtt is iszom kávét, nem szokott gondot okozni a savtermelés, bár lehet hogy azért, mert nem üresen iszom, hanem tejjel.

Nem értek hozzá, de úgy tudom, létezik koffein függőség. Nekem mondjuk attól még nem fájt a fejem, hogy kihagytam a kávét, de ez az egyetlen dolog, amiről még terhesen sem tudtam lemondani. Csak annyi, hogy kevesebbet iszom, azt sem minden nap. Van, amikor csak egy héten egyszer, de akkor nagyon jól tud esni.

Mivel a kávét az íze miatt iszom elsősorban, így nem vigasztalna a zabkeksz.

2016. okt. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor 30 éve külön rituáléja volt a kávénak, s mellé a két szál cigarettának. Később, állandó éjszakásként 3-4 kávét is megittam, de mindig frisset főztem, s a maradékot kiöntöttem. Aztán hosszú ideig nem kávéztam, csak két éve kezdtem újra. Szeretem az ízét, ezért is iszom. Nem sokat, naponta egyet, azt is csak reggeli után.
2016. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!