Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mik a '80-as évek kedvenc...

Mik a '80-as évek kedvenc édességei?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap épp anyukámmal beszélgettünk, és mondta, hogy mennyire örülne, ha ehetne most is olyan édességeket, mint akkor. Tudom, hogy egy nőt nem illik emlékeztetni arra, hogy milyen "öreg", de ő ezt mondta, meg azt, h jó milyen jó volt akkor a mikuláscsomag, még ha nem is volt benne sok minden.

Mivel én azt találtam ki, hogy csinálok neki egy ilyen mikuláscsomagot, de nem tudom, hogy mik voltak a '80-as évek befutó édességei, ezért gondoltam, hogy itt majd válaszla lelek.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. dec. 4. 20:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

# 6

"akkor valami hosszú fekete nyúlós gumicukorszerű"


Ez is szuper a csomiba, mehet bele, Medvecukor vagy más-néven Bocskorszíj.

2016. dec. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ezeknek már nem ugyanaz az ízük, mint akkor volt. Tegnap ettem egy Balaton szeletett, de kidobtam a végét, mert az egész csak morzsolodott és tiszta csoki lett körülöttem minden. A Tibi csoki sokat változott, modern új ízek jöttek be. A legtöbb csoki meg rosszabb lett, csak a cukor érződik semmi más..
2016. dec. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Turorudit,kihagytátok.mindet megtudod venni.csak max több helyröl.
2016. dec. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Macskanyelv. 

Láttam a múltkor Szerencsi csokoládékat, retro csomagolasban, plusz a Melba kocka is kapható.

Kakasos nyalóka, meg volt az a másik féle, a tintanyaloka, ami befogta a szánkat, nyelvünket.

A robbanós cukorka lehet, hogy már a kilencvenes évek, de az sláger volt. 

2016. dec. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Olyan gömb nyalóka is volt, aminek rágó volt a közepén.
2016. dec. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
100%
Nekem a négercsók volt a kedvenc.
2016. dec. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkoriban a Melódia volt az extra favorit! :)

Az egyik válaszoló első linkjén láttam is.

2016. dec. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Retróban kapható Tibi (kék, piros), a békeidőben nem voltak ezek ízesítve mint napjainkban. Az íze már nem a régi, de elmegy azért.
2016. dec. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
*** a túrórúdit felejtsd el, a '80-as években nagyon az elején még natúr volt a rúdi, semmihez sem fogható és hasonlítható íze volt. A mostaniak nem idézik fel azt az időszakot egyáltalán.
2016. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Már mindent felsoroltak, ami nekem is eszembe jutott (a 8-as válasz különösen tetszett), csak a Geszti Esztit nem mondta senki.


Ez ugyanolyan volt, mint a Túró Rudi (méretre, csomagolásra, talán árban is) csak a csokibevonat alatt gesztenyemassza volt, nem túró. Ritkábban lehetett vele találkozni, mint a Túró Rudival, de én jobban szerettem.

2016. dec. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!