Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha megkérnének titeket 18 év...

Ha megkérnének titeket 18 év alatti személyek, hogy vegyetek nekik alkoholos italt/cigit vennétek? 19/f

Figyelt kérdés
Engem már párszor kértek meg nagyobb üzletláncok előtt, és ha látom hogy nem túl fiatal, és szépen kéri hogy vegyek neki akkor volt már hogy vettem. Ti?

2016. dec. 30. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Az attól függ. Ha egy 12 éves b.zeráns suttyó, még meg is csapkodnám.
2016. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Nem. Én 19 lány vagyok. 16 éves koromtól dohányoztam 18ig. Nem büszkeség, ezért nem is segítenék hozzá más fiatalokat.Plusz 18 éven aluli nem fogyaszthat ilyesmit, akkor én sem vehetek neki. Én sosem kértem meg idegent egyébként hogy vegyen nekem. A barátom volt aki dohányzott, mindig tőle kaptam, ha tőle nem kaptam volna, akkor nem kuncsorogtam volna idegeneknek, hanem egyszerűen nem gyújtok rá. Inni nem iszok soha kb.

Ha belegondolsz akkor ebből sejteni lehet hogy a szülők sem tudnak róla, mert akkor megkérhetnék őket is hogy vegyenek.

2016. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Gyereket nem itatunk alkohollal, nem juttatunk nikotinhoz.
2016. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, már csak azért sem, mert nem lehet tudni nem-e valami razzia, és mégjól meg is büntetnének.
2016. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak az idei évben három halálos kimenetelű drogbaleset volt, csak a mi környékünkön. (Pedig nem a gettóban élek.) Mind a hárman 15-19 éves fiatalok voltak, az egyikük most halt meg, pont Karácsonykor.


A fentiek tükrében nekem nincsenek ilyen kategórikus nézeteim, hogy semmi esetre sem!, vagy hogy csakazértis igen!

Eddig még nem vettem senkinek, de ez nem jelenti azt, hogy soha, senkinek nem fogok venni. Ki tudja...


Vannak ennél sokkal súlyosabb problémák is.

2016. dec. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Cigarettát semmiképp, nagy antidohányos vagyok.

Italt sem hinném, max. ismerősnek adnék, aki azért már elég nagy. Nem hiszek benne, hogy tönkreteszek egy 16 éves embert egy sörrel... Vadidegennek fura lenne, de ilyen szituban sosem voltam.

2016. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

12-14 évesnek biztos nem, és a bolt előtt álldogáló idegennek sem, de ha mondjuk a 16-17 éves unokaöcsém/unokahúgom megkérne, hogy a szilveszteri bulira segítsek neki bevásárolni, akkor biztos megtenném. Inkább igyanak a közreműködésemmel, mint kontrollálatlanul.

Tegnap volt egy kérdés, négy 16 éves lány valami eszméletlen mennyiségű italt akart összeinni, szerencsére sikerült őket lebeszélni.

2016. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem
2016. dec. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
zsebretenném a pénzt és elsétálnék, hagy tanulja meg a kis mocsok xD
2017. jan. 2. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én szoktam "segíteni" az ilyen eltévelyedett bárányokon :) Viszont mindig vannak feltételeim amibe általában bele is szoktak menni , vagy ha nem tetszik akkor így járt : ha cigi kell, akkor 3-4 szálat át lehet pattintani szépen vagy ha alkohol kell akkor ott meg a pénzmagból csippentek le egy keveset .

Mondom, ha ez nem tetszik valamelyiknek akkor tőlem nyugodtan álldogálhat a bolt előtt napestig míg valaki megszánja :)

2017. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!