Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Rizsfőző használatában segítsé...

Rizsfőző használatában segítség? Ha sikeresen használod, kérlek írd meg, hogy hogy csinálod-

Figyelt kérdés
Vettem egy rizsfőzőt, annak reményében, hogy sikerülni fog a rizsfőzés, de még rosszabb lett. Már próbáltam kevesebb vízzel, több fajta rizzsel, de valahogy mindig taknyos marad és esetenként le is ég.

2017. febr. 8. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor rizsfőződ nem jó. Teflon rizsfőzőben nem szabadna leégnie, főleg, hogy lekapcsol ha ész van.

Én évek óta használom. Mindig fél pohár vízzel kevesebbet rakok bele mint amennyi kéne. Ha kész akkor kinyitom a rizsfőző tetejét, és hagyom egy kicsit kihűlni. Nagyon finom

2017. febr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Főzés előtt rendesen megmostad a rizst? Akkor marad taknyos, ha nincs rendesen megmosva. A rizshez számítva pedig legalább 2x-es mennyiségű víz kell, mint normál esetben.
2017. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

# 2-es vagyok

Én egy régebbi típusú rizsfőzőt használtam, ami nem is teflonos, hanem alumíniumos bélésű volt. Viszont amit írtam, azt betartva azzal is tökéletes minőségű rizst tudtam főzni.

2017. febr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
A rizsfőzőnek amúgy mi értelme? (nem kötekedésből, tényleg nem tudom) Gyorsabb ebben főzni rizst mint fazékban? Vagy könnyebb? Vagy finomabb lesz, vagy mire jó?
2017. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

# 4

Gyorsabb is, könnyebb is, akkor praktikus ha gyakran főz rizst az ember, és viszonylag sokat. Pl. japánoknál vagy kínaiaknál, akik szinte majdnem mindent rizzsel esznek. Vagy pl. olyan helyen, ahol nem tudnak, vagy nem szeretnének kenyeret enni. Nemcsak rizset lehet főzni benne. Alkalmas minden rizsfajta, hüvelyes, leves, gabona egyszerű elkészítéséhez és melegen tartásához.

2017. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4%
Semmire nem jó.
2017. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

utolsónak!

Ne mond már, hogy semmire sem jó. Tökéletes a rizsfőző.

Az ember csak beteszi a rizst, hozzáadja a vizet, és bekapcsolja. Nem kell kevergetni, nem kell figyelni. Megfő, és kikapcsol a rizsfőző.

Nagyon megkönnyíti az ember munkáját.

2017. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Pont ugyanígy működik egy fazék is.
2017. febr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!