Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Meddig használjátok fel a hust?

Meddig használjátok fel a hust?

Figyelt kérdés

Pl.Nekem most adott fél kilo darált hus,ami 23-án jár le.Ti azt addig felhasználnátok?Vagy lesz valami bajom töle ha 1-2 nap mulva használom csak fel?

Ha nem,akkor ti lefagyasztjátok 1-2 nap miatt,aztán ujra felengeditek?


2017. febr. 22. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En vagy felhasznalom, vagy mar eleve vasarlas utan a fagyoba rakom.
2017. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Lemaradt: husnal nem szabad rizikozni a datumokkal!
2017. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is le szoktam szinte egyböl fagyasztani,csak most ugy voltam vele hogy addig megcsinálom(holnap) de mégsem tudom,csak pénteken.Akkor viszont meg már meg kell csinálnom,jönnek a gyerekek.

Ma este lefagyasztom,péntek reggel meg vegyem is ki?Ez nem rosszabb neki,mint ha hagynám 1 napot a hütöben?

2017. febr. 22. 20:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2017. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. febr. 22. 21:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A darálthús hamar bebüdösödik normál hűtőben. Rögtön lefagyasztom és főzés előtt este kiteszem a hűtőbe, reggelre szépen megpuhul. Nem rizikózom, egyszer megjártam már.
2017. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha boltit veszek akkor amint megveszem,rögtön fel is használom. Épp annyit szoktam venni,ami aznapra kell.

De ha itthon vágunk disznót,abból még fél év múlva is van a fagyóba.

2017. febr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A hazaszállítás közben megszakad a hűtőlánc.

Ez nyilván nem a -10 fokokban érvényes, de én is jártam már úgy, hogy a normál hűtőtérbe tett darált húst 2 nap után elővéve, a lejárat előtt 1 nappal már megbüdösödve bontottam fel.

Azóta ha aznap nem készítem el, egyből a fagyóba megy.

2017. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!