Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Esküvőre menü lisztérzékenyeknek?

Esküvőre menü lisztérzékenyeknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok? Érdeklődnék, hogy tudnátok ajánlani e ételeket, amit lisztérzékenyek is ehetnek esküvőn? Hagyományos menü lesz. Gondoltam nekik rendelek grill tálat, párolt és/vagy friss zöldséggel.

Ez jó ötlet?

Illetve a levest megehetik amiben van tészta, mármint csak a levet, de ugye együtt fő.

Vagy milyen opciók lehetnek?

Tudom kérdezzem meg az éttermet, de kiváncsi vagyok főleg lisztérzékenyek véleményére, ők mit tudnának elképzelni.

Ja gluténmentes süti lesz. 😊


2017. júl. 25. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

A levestésztát külön főzik, nem együtt a levessel. Legalábbis, ha valamilyen húslevesről van szó, akkor biztos, hogy külön főzik, efelől nem kell aggódnod.

Hagyományos menüt írtál, akkor a pörkölt mellé nem nokedlit, hanem esetleg krumpliköretet kapnak. De, ha külön rendelsz nekik, amit elgondoltál az nagyon jó ötlet, értékelni fogják a figyelmességedet.

Mindenképpen egyeztetni kell a vendéglőssel, hogy az ülésrendből tudják, kik a lisztérzékeny vendégek.

Nem árt, ha valaki tőletek a helyszínen is odafigyel, hogy minden rendben van-e.

2017. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Én is az vagyok, télen volt az esküvőm. Mi egyféle kajàt rendeltünk mindenkinek, olyat, amit én is ehetek. Sült csirke volt meg lazac, mellé különböző saláták, rizs, desszertként gyümölcssaláta meg ha jól emlékszem fagyi. A szertartás előtt volt büféasztal sütikkel, nem gluténmentes, de én abból nem ettem, időm sem lett volna.
2017. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Most majd biztosan jó sokan letolnak ezért, de tudni kell, hogy az emberek kevesebb mint egy százaléka az, aki tényleg liszt-, vagyis gluténérzékeny. Nekik nagyon oda kell figyelniük, hogy mit esznek, és az étteremnek is elég nagy probléma lehet ez, mert egy ételt gluténmentessé tenni nem egyszerű. Szigorúan ellenőrzött külön gyártási folyamat kell hozzá, hogy szennyezőanyagként se kerüljön glutén a termékbe. Vagyis teljesen külön konyha. Ezért általában nem is szokták garantálni az éttermek, hogy az adott étel valójában teljesen gluténmentes lesz, erre fel is hívják a figyelmet jó esetben.

Amikor nincs ebből probléma, az azért van, mert az illető csak kitalálja, hogy gluténérzékeny. Van aki divatból, van aki úgy véli, hogy az az egészséges. Nem vicc, a divat-gluténérzékenység óriási méreteket ölt, a valódi gluténérzékenyek táborának 15-20 szorosa ez a csoport. De ők majd kitalálják azt is, hogy nem esznek húst, állati zsiradékot, laktózt, stb. Úgyhogy semmi nem lesz jó nekik, pár grillezett zöldségen kívül, viszont ha komolyan veszitek az igényeiket, az jelentősen megdobja az étkezés költségeit is. Persze illik figyelembe venni az ilyen igényeket is.

Van egy éttermes ismerősöm, ő sokat mesélt az ilyen vendégekről. Legszívesebben kitiltaná őket, ha lehetne.

2017. júl. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
3: nem a te dolgod eldönteni, hogy ki lisztérzékeny és ki nem. Vagy ha neked egy vendég azt mondja, hogy lisztérzékeny, akkor orvosi papírokat kérsz tőle és csak ennek bemutatása után vagy hajlandó gluténmentes kaját adni neki? Ezt nem gondolhatod komolyan.
2017. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

#4: nem mondtam, hogy el kell dönteni, meg orvosi papírokat kérni. Sőt, írtam is, hogy illik az ilyen igényeket tiszteletben tartani. Akár valósak, akár nem.

A mondandóm lényege inkább az lett volna - bár lehet, hogy nem emeltem ki kellően -, hogy egy átlagos étterem, aki nem gluténmentes ételek készítésére szakosodott, valószínűleg nem fog tudni tisztán gluténmentes ételt készíteni. Aki pedig tényleg gluténérzékeny, annak ez baj, mert baja lehet az ételtől. Bár ők tisztában vannak ezzel általában, és inkább visznek biztos helyről származó ételt.

A kérdező többes számban írt lisztérzékenyekről, azt írta, nekik rendel grill tálat. Na most ha ez egy 500 fős esküvő, akkor reálisan lehet 2-3 gluténérzékeny köztük. Ha 120 fős, és van 6 gluténérzékeny, az már gyanús.

De nem kell ezt eldönteni, meg nyilván ők sem fogják megkérdezni, hogy figyelj, te tényleg gluténérzékeny vagy? Ha valóban van gluténérzékeny a vendégek között, ő valószínűleg nem is merne enni az ott készült ételekből, mert neki sajnos nem elég annyi, hogy akkor nokedli helyett krumplit eszik.

2017. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Azért nem kellene huhogni...Aki lakodalomba megy ilyen intolarenciával, inkább megköszöni a külön figyelmet, ételt, amit kap, és nem reklamál, hogy neki külön konyháról kellett volna hozatni ételt.Nem kisgyerekekről van szó, hanem felnőtt emberekről, akik tudják, hogy a problémájukkal meddig mehetnek el.

Ha pedig súlyos az egészségügyi problémájuk, nyilván udvariasan kimentik magukat az esküvői vacsorán való részvételből.

2017. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
A lényeg továbbra is annyi, hogy aki tényleg lisztérzékeny, annak valószínűleg nem fog megfelelni az olyan konyhán készült étel, ahol akár előző nap volt bármi, amiben liszt van. Aki meg nem lisztérzékeny, az valóban megköszönheti a figyelmességet.
2017. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Tudom, sokan azt mondják, hogy csak az lehet gluténérzékeny, aki cölikáliás. Nos, az én történetem igazolja, hogy ez nem így van. Nagyon sokáig minden bajom volt, izületi panaszok, alvásproblémák stb. Aztán egyszer valaki javasolta, hogy próbáljam ki a gluténmentes étkezést. A panaszaim pár hét alatt elmúltak és azóta is csak akkor jöttek vissza, amikor párszor mégis megpróbáltam a glutént, hátha mégsem az okozza. Nem gáz, ha van 2 morzsa az ételben, de nem tudnék megenni egy tál nokedlit például, annak már lennének következményei. Szóval emiatt rettenetesen zavar, amikor azzal jön valaki, hogy ilyen nem létezik, mert tapasztalataim szerint igenis létezik.
2017. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Sajnálom, nem volt célom megbántani senkit. Bizonyosan van átmenet is.
2017. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Két emberről van szó, akiknek szeretnék kedveskedni.

Tehát akkor krumpli, rizs is mehet? Bocsi nagyon béna vagyok a témában.

Plusz mártást (paradicsom) liszten kivül mivel lehetne sűríteni?

Amúgy csak példaként megemlíteném magam, igaz nem glutén. De érzékeny vagyok a tehén tejre. Sajtra, joghurt stb. semmi bajom, de a tejtől sajnos igen. Ez nem azt jelenti, hogy ha megiszom egy pohárral, rögtön rosszul leszek, de 2-3 napig folytatnám akkor igen. Gondolom ugyanez van gluténnál is, kinek erősebb, kinek gyengébb.

Ja és imádom a tejet, a legutolsó dolog volt amire gondoltunk, hogy bajt okozhat. De hát ilyen az élet! 😊

2017. júl. 25. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!